20 otázok popradskému primátorovi o popradskom aquaparku.

11.03.2017, 12:34 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1221

 

 

Pán primátor Švagerko, na úvod Vám položím 1 otázku z 20-tich. Ako sa môže na verejnej obchodnej súťaži o kúpu majetku mesta "tenisových kurtov" (podľa médií aj spájaných so zázemím pre futbal), uchádzať spoločnosť Aquapark Poprad s.r.o. s majetkom mesta, s údajným britským väčšinovým spoločníkom z minulosti s "rodným listom" v britskom daňovom raji Jersey, pričom nevedeli, či nevedia (mesto, aquapark) kto je vlastníkom väčšinového britského spoločníka v Aquaparku Poprad a ani nevedeli z akých zahraničných zdrojov bola financovaná výstavba Aquaparku Poprad. A nevedeli to mesto Poprad, primátor, Aquapark Poprad, podľa mne dodaných listín (foto).  Preto Vás pán primátor Švagerko vo verejnom záujme žiadam, aby ste ako primátor mesta Poprad a člen dozornej rady Aquaparku Poprad, pred predajom majetku mesta, pred uzavretím súťaže na predaj tenisových kurtov, presne a detailne na základe listín odpovedal všetkým občanom na minimálne asi 20 otázok (foto), ktoré som poslal Vám pán Švagerko ako bývalému poslancovi a tiež bývalému primátori pánovi Dankovi, tiež členovi dozornej rady Aquaparku Poprad už v roku 2011 a predtým. S pozdravom Ing. Imrich Body, popradradio, predtým popradrad, názov popradrad mi bol ukradnutý britskou osobou, ktorá je prezentovaná ako údajný väčšinový vlastník Aquaparku Poprad v období, keď som ako jediný začal zisťovať pozadie zahraničnej spoločnosti. Zároveň som ja a teda aj moja rodina mal byť finančne zruinovaný krivými podaniami plnými vykonštruovaných klamstiev aj na súd, čo samozrejme nikoho z verejných činiteľov v meste netrápilo a asi ani netrápi, napriek tomu, že súdny poplatok pri krivej a vykonštruovanej žalobe za údajného milionára či miliardára zaplatila spoločnosť s majetkom mesta Aquapark Poprad. Foto s listinami a otázkami prikladám.... 

Celý článok...

VODE V POPRADE SA EŠTEŽE DARÍ DOBRE

22.11.2016, 12:22 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 285

 

 

 

Celý článok...

Hranica, miesto slobody ale aj utrpenia, dnes aj v minulosti. Pietna spomienka pri Pamätníku usmrtených na hraniciach v rokoch 1948-1989. Svetové združenie bývalých politických väzňov, 24.6.2016, Kežmarok.

26.06.2016, 09:15 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1085

Vojny, politické režimy v minulosti a súčasnosti určovali priamo alebo nepriamo stav slobody ľudí na hraniciach krajín. Slobodou, ale aj smrťou, perzekúciami sa končili aj osudy ľudí, ktorí túžili po slobode a pokúsili sa o prechod československých hraníc v dobe totalitného komunistického režimu v rokoch 1948-1989. Hranicu strážila pohraničná stráž s právomocami armády aj polície, strážne psy, elektrifikované ploty, ženijné nevýbušné ale aj výbušné zátarasy. 

 

 

Totalitný režim chcel najmä zabrániť voľnému pohybu svojich obyvateľov z obavy pred emigráciou na západ. Pri pietnej spomienke pri Pamätníku usmrtených na hraniciach v rokoch 1948-1989, aj usmrtených Ondreja Brejku a Milana Dlubača, si to pripomenulo 24.6.2016 na cintoríne v Kežmarku Svetové združenie bývalých politických väzňov spolu s členmi, rodinnými príslušníkmi obetí, zástupcami mesta Kežmarok, Ústavu pamäti národa, Slovenského zväzu VTNP-PTP, žiakov Základnej školy s materskou školou sv.Kríža s podporou riaditeľa PaedDr. Pavla Krajčího.

 

 

Celý článok...

Nečestne politicko–mediálne proti popradskému primátorovi Švagerkovi. A "petičiar" LUKAS SYN DURJAN. A "poslúžil" aj Slovenský rozhlas. A 1.výročie "petície".

09.06.2016, 11:00 , Imrich Body | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 1011

Blíži sa 1.výročie "spustenia" popradskej, anonymnej a teda zákon nerešpektujúcej petície údajne nejakým LUKAS SYN DURJAN, proti súčasnému "pravicovému" primátorovi Švagerkovi.  A počuli sme obvinenia o alkohole (znefunkčnení), ktorý(é) ale nikto neodmeral a nikto (napríklad poslanec Lajčák za "ľavicový" Smer) ani "odvážne" nezavolal políciu. A o takej "petícii" dokonca informoval "verejnoprávne" aj Slovenský rozhlas a......Jeden by si myslel, že tu má niekto "priamu linku" na celoslovenské médiá, vrátane RTVS. 

 

 

A petíciu anonymne, teda bez zákonných náležitostí, organizuje údajne nejaký LUKAS SYN DURJAN.  A o niečom takom "verejnoprávne" informuje SLOVENSKÝ ROZHLAS a.......CELÉ SLOVENSKO. Jeden by sa opýtal, že prečo? A možno by nejeden "ľavičiar" (prehrali mestské voľby) povedal že treba, veď nový "pravicový primátor" nie je pre nich dosť dobrý. Ak si myslíte, že podobne celoslovensky boli aktívne médiá pri zákonnej petícii proti bývalému primátorovi A.D. (bohatý kamarát prezidentov, premiérov, podporovaný Smerom), ktorú organizoval popradčan Bednár, tak sa mýlite. Ale súčasný "petičiar" LUKAS SYN DURJAN sa aj s takou celoslovenskou podporou pri blížiacom sa "výročí" dopracoval pri anonymnej, teda zákon nerešpektujúcej "petícii", spustenej 12.6.2015, len k asi 355 podpisom k 9.6.2016. Úbohá celoslovenská mediálna aktivita. A na niečom takom sa "verejnoprávne" podieľa SLOVENSKÝ ROZHLAS a.......CELÉ SLOVENSKO.  

 

Slovenský rozhlas "verejnoprávne" informuje o petícii organizovanej LUKAS SYN DURJAN

 

údajne LUKAS SYN DURJAN spustil petíciu 12.6.2015 s asi 355 podpismi k 9.6.2016

Celý článok...

Len Jeden, Len Jedna Pre Teba

10.06.2016, 15:08 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 461

Celý článok...

VRAJ ROVNOSŤ PRÍLEŽITOSTÍ A "DEŇ DETÍ". V POPRADE A OKOLÍ AJ TOTO SME VIDELI.

02.06.2016, 08:09 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 647

kúpil som na "deň detí" dievčatku buchtičky a džúsik a prosím vyčaruj dievčatku niečo pekné, čarodejník šťastie

vyčaruj mi niečo pekné, čarodejník šťastie............

prepáčte, ale aj môj psík sa najedol dnes lepšie ako vy v popradskom parku

všetci si môžeme v popradskom parku niečo nalepiť na stĺp ako "tenisti"?

my sme si v Hôrke len chvíľu postáli a vy ste si v Hôrke dobre zabehali 

podobné to je v živote aj vo futbale, keď 2-ka fauluje 1-ku, nenechajme taká 2-ky vyhrávať

 

má byť namaľované pekne hore, ale aj dole  

polícia zabezpečuje poriadok vo vlakoch medzi Popradom a Vydrníkom

na pamätník si môžeme spomenúť denne 

Celý článok...

INTELIGENTNÁ LOPTA INTELIGENTNÁ HRA SAMUEL BODY BODYFOOTBALL. Ďakujeme aspoň za slovnú podporu pán Generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu.

22.05.2016, 11:23 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 762

Minulého roku sme požiadali aj o malú podporu pre študentskú prácu Samuela Bodyho (18-ročný futbalový útočník a študent) pre experimentálny prototyp inteligentnej lopty v rámci ním tvoreného ídeového tréningového systému slovenskej tréningovej inteligentnej lopty s ipomôckami v rámci ním vytváranej špeciálnej tréningovej metodiky systémom „touchsensorsytemball&body“ s postupným využívaním moderných digitálnych technológií a technologického trendu IoT s jednou z aplikácií na loptovú hru. Nič sme nedostali, len povzbudivé slová. Ďakujeme. A ja autor článku som rád, že asi po 5 mesiacoch od žiadosti, Slovenský futbalový zväz ukazuje, ako reprezentácia aplikuje pri tréningu dogitálne technológie. Takže pri budúcej žiadosti, dúfam, podporíte aspoň "1€-rom" aj študenta, podľa mňa talentovaného futbalistu iba po 3 sezónach inteligentného tréningu, Samuela Bodyho. Dúfam, že Vám môžeme dopredu poďakovať. 

Samuel Body, certifikát, krajská súťaž ŠOČ,  

experimentálny prototyp  1.slovenskej inteligentnej lopty 

Samuel Body, 18 rokov, útočník, III.LIGA-SD-U19-SK.PT-VSFZ

pozri tiež SUPER FOOTBALL ACTION SAMUEL BODY D.O.B.1998 na

http://www.popradradio.sk/post/super-football-action-samuel-body-dob1998-257/

 

 

FOTO SFZ, PRÍPRAVA REPREZENTÁCIE, MERANIE VÝKONNOSTI A DIGITECHNOLÓGIE

 

bodyfootball viac na

https://www.facebook.com/bodyfootball/?fref=nf

http://www.popradradio.sk/bodyfootball/

Celý článok...

Mesto Poprad bude požiadané o súhlas s umiestnením pamätnej tabule a dostane návrh, aby sa Popradská hokejová aréna premenovala na Hokejovú arénu Antona Babonyho, účastníka boja za národné oslobodenie a popradského hokejistu.

12.05.2016, 11:22 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 885

Svetové združenie bývalých politických väzňov požiada Mesto Poprad o súhlas s umiestnením pamätnej tabule – účastníkovi boja za národné oslobodenie a popradskému hokejistovi Antonovi Babonymu, na budove popradského hokejového štadióna a zároveň podá návrh, aby sa Popradská hokejová aréna premenovala na Hokejovú arénu Antona Babonyho.

prečítaj si príbeh hrdinu a hokejistu na stránke SZBPV

http://www.szcpv.org/16/hrdina.html

Prečítaj si životný príbeh Antona Babonyho na stránke SZBPV 

Narodil sa 20. 12. 1917 v Poprade – časti Stráže, ako šieste a zároveň posledné dieťa manželom Vojtechovi a Kataríne. V roku 1918.....................................................

Celý článok...

V POPRADE A OKOLÍ AJ TOTO SME VIDELI

09.05.2016, 11:28 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 544

https://www.facebook.com/popradradio/

              

 

 

 

Malá dušička, smutné srdiečko, keď ťa zabolí, keď sa nehojí, chce lásku....................................... 

Celý článok...

Ohodnoť väčší "neporiadok" v Poprade. "Cigaretový Špak" z roku 2016, alebo "Stavenisko Biznis Centrum" z predaja pozemkov mestom v roku 2004 za bývalého primátora?

03.05.2016, 12:32 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 589

Niektorí súčasní poslanci poslali súčasnému primátorovi pánovi Švagerkovi list, kde sa okrem iného píše, že občania sú údajne "zhrození" z neporiadku v meste. Prešiel som sa krížom krážom po meste, vrátane častí sídlisk, ale okrem občasného "špaku" som nič "hrozné" nenašiel. Prepáčte, predsa len áno. Ale z doby predaja pozemkov bývalého primátora. V podobe "stavebnej hanby jamy" mesta Poprad. Možno by mal byť braný niekto konkrétny k zodpovednosti.

 

Celý článok...

KEDY PÔJDEŠ DO DÔCHODKU, AK NEBUDE STANOVENÝ ŽIADNY KONKRÉTNY LIMIT DÔCHODKOVÉHO VEKU? POPRADČAN BEDNÁR DÁVA PODNET NA PODANIE NÁVRHU NA PRESKÚMANIE ÚSTAVNOSTI A NOVELIZÁCIU VLÁDNEHO ZÁKONA.

10.04.2016, 19:40 , Imrich Body | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 1634

https://www.facebook.com/groups/slovaciludskepravademokracia/

https://www.facebook.com/popradradio/?fref=nf

 

Vážení poslanci NR SR, Vážená vláda SR, ako občan Slovenskej republiky, ktorý si cti základné kresťanské a morálne princípy a ľudské práva, si dovoľujem v mene skupín slovenských občanov, ktoré sú ohrozené na zdraví a živote nútenou prácou v starobe, podať podnet na podanie návrhu na preskúmanie ústavnosti a novelizáciu vládneho zákona č. 252/2012 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení prijatého 10. 8. 2012. Týmto zákonom sa ustanovením § 65a, od 1. 1. 2017 predlžuje vek odchodu do dôchodku podľa toho, ako sa bude vyvíjať priemerná stredná dĺžka dožitia obyvateľstva stanovená opatrením, ktoré vydá ministerstvo podľa údajov štatistického úradu a vyhlási jeho úplné znenie uverejnením v Zbierke zákonov najneskôr do 31. októbra kalendárneho roka, ktorý predchádza príslušnému kalendárnemu roku. Keďže tento zákon nestanovuje k dnešnému dňu pre občana žiadny konkrétny limit dôchodkového veku ani počtu odpracovaných rokov....... 

 

Celý článok...

POLICAJNÍ "KUKLÁČI" DNES RÁNO (5.4.2016) ZASAHOVALI V OBCI HRABUŠICE V SLOVENSKOM RAJI?

05.04.2016, 07:40 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1492

Podľa situácie pred jedným z domov v obci Hrabušice na ulici Slovenského raja dnes, 5.4.2016 ráno, zasahovali tzv. "policajní kukláči".  Vo verejnom záujme sa zisťujú dôvody.

 

Doplnené 5.4.2016, 18:11. popradradio dostalo odpoveď z Prezídia Policajného zboru SR - súvislosť s vyšetrovaním vydieračského únosu.

Celý článok...

ČIERNY HAVRAN - hrá GENERAL BODY a PRVÝ VÝCHOD autor IMRICH BODY

05.04.2016, 18:22 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 723

 

Celý článok...

Vyhlásenie Svetového združenia bývalých politických väzňov so sídlom v Poprade - Deň zápasu za ľudské práva, 25.marec, sviečková manifestácia.

24.03.2016, 09:01 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 682

Vyhlásenie

Pri spomienke na udalosti z 25. marca 1988 vnímame svoju povinnosť pripomenúť, že jedným z riešení rozvoja kreatívneho potenciálu ľudí našej krajiny by malo byť viac demokracie, viac spravodlivosti, viac rovnosti príležitostí, viac konania vo verejnom záujme vo všetkých oblastiach našej spoločnosti a nie opak. 

 

 

http://szcpv.org/index.html

https://www.facebook.com/groups/slovaciludskepravademokracia/?fref=ts

Celý článok...

Pripravuje sa v Poprade "privatizácia" možných príjmov z divadelnej kultúry pod ideou budovania profesionálneho „kamenného“ divadla? 1.časť.

26.02.2016, 07:45 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 865

Hovoriť o "bobkách a hube", alebo počuť o údajných vyhrážkach pracovníčke kultúry, je otázkou pohľadu na kultúru, slovenčinu a ľudskú kvalitu aj na mestskom zastupiteľstve, keď sa hovorí o kultúre a idei vzniku profesionálneho divadla v Poprade. Ale keby Vám niekto položil otázku, či chceme mať v Poprade vlastné divadlo (cez občianske združenie Popradské mestské divadlo v ktorom je poslanec a bývalý „šéf“ kultúry), divadlo dotované mestom, s prevahou, tendenciou k vlastnej tvorbe, so zapojením celého spektra miestneho kultúrneho potenciálu, možno by ste povedali.........................

 

 

Celý článok...

KTO JE FUTBALOVÝ TALENT PRE FK POPRAD? BODY NIE. VEĎ SA STAČÍ POZRIEŤ NA JEHO TELO, LOPTU, TECHNIKU, TAKTIKU.

14.03.2016, 13:31 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1631

18-ročný Samuel Body nedostal zadarmo k dispozícii mestský štandard vyhrievaných či umelých trávnikov, sauny, bazény, posilovne, stravu, kompenzačné a rehabilitačné pomôcky, sústredenia v rezortoch, špecializovaných klubových trénerov. Ani si ho "hľadači talentov" v meste pod Tatrami nezavolali na "5 minút", ale vraj "hádzali do koša emaily". Prečo? Asi lebo otec "I.B.". Smutné, ale charakteristické. Tak či tak, tento talentovaný chlapec, iba po asi 2,5 futbalových sezónach, hlavne vďaka svojej práci, inteligentnej metodike, vyzerá takto, vie toto, vie to takto verejne preukázať - bodyfootball:

 

https://www.facebook.com/bodyfootball/?fref=nf

http://www.popradradio.sk/bodyfootball/

 

 

      

Celý článok...

V POPRADE PROTEST ŠTUDENTOV ZA LEPŠIE ŠKOLSTVO. POPRADRADio UŽ OD ROKU 2008/2009 ŽIADA INVESTÍCIE, REFORMU ŠKOLY. ŽIADOSŤ O PODPORU.

15.02.2016, 04:29 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 839

https://www.facebook.com/popradradio/?fref=nf

V Poprade už od roku 2008/2009 popradradio (Imrich Body-bývalý vysokoškolský učiteľ) verejnou výzvou žiada vyššie investície a zmenu koncepcie školstva. V Poprade sa 12.2.2016 uskutočnil protest študentov za lepšie školstvo. Akú máme mať školu už od skôlky? S individuálnym prístupom, s prepojením na rodinu a podnik, s rozvojom kreativity a k tomu prispôsobenou modernou školskou logistikou, infraštruktúrou a personalistikou.

 

 

Byť učiteľom a naučiť niekoho niečo, nie je to isté. To vie každý učiteľ. Dlhoročným problémom nášho školstva je, že sa učitelia nemôžu plnohodnotne venovať individuálnemu vzdelávaniu svojich žiakov, rozvíjať ich kreativitu, potenciál, podľa ich individuálnych potrieb. Kým bude hlavným princípom našej školy "masová výroba" a ak neprejdeme na individuálny prístup ku žiakovi, na spojenie školy, rodiny, podniku, na investície do posilňovania kreativity žiaka a učiteľa, nepohneme sa ďalej ani v školstve ani v krajine. Len malý príklad: ako rodič som v posledných mesiacoch investoval viac ako 100 eur len do základného materiálneho vybavenia pre stredoškolskú prácu môjho syna, aby sa posilnila jeho schopnosť pozrieť sa systémovo, kreatívne na informačné technológie, na to čo študuje (jednodoskový mini počítač, senzor, zdroj......). Aj napriek verejnej žiadosti, prosbe aj o malú finančnú podporu, syn získal okrem mňa len jedného "malého" sponzora. Pritom bez finančnej podpory "technického materiálneho IT vybavenia" sa nemôže posunúť ďalej. Tak ako iní. Aj to je obraz našej krajiny. Aj to je obraz našich priorít, výchovy, vzdelania. Tisíce a milióny eur vieme dať aj na zlé veci, ale môjmu chlapcovi, naším deťom, naším študentom individuálne nedarujeme, napríklad na vybavenie pre rozvoj systémovej aplikovanej technickej kreativity, ani 5 eur. 

 

 

od roku 2008/2009 popradradio žiada zásadné zmeny v školstve

Celý článok...

ZÁBERY Z 2.LIGY PREBIEHAJÚCEJ PODTATRANSKEJ FUTSALOVEJ LIGY. Ďalšie kolo 20.2.2016, Aréna Poprad.

16.02.2016, 10:15 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 688

Patrí chvála organizátorom, že aj cez futbal(sal) v Aréne Poprad, takto spájajú ľudí zo širokého okolia Popradu, ktorí si môžu vždy po priateľskom zápase podať priateľsky ruku. Zábery z 2.ligy prebiehajúcej Podtatranskej futsalovej ligy. Účastníci FREE & FRAJERS, ŠK 06 SLOVENSKÁ VES, MARANATA, YOUNG BOYS POPRAD, PARTIZÁN VERNÁR, VEĽKÁ 1984, SPARTAK BYSTRANY, SPARTAK VLKOVÁ, VAŽEC. Ďalšie kolo 20.2.2016, Aréna Poprad.

 

https://www.facebook.com/popradradio/?fref=nf

Celý článok...

KEDY SA DOBRE NAJEME V REŠTAURÁCII NA POPRADSKEJ ŽELEZNIČNEJ STANICI? A ANJEL "NA ZEMI".

05.01.2016, 08:11 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 735

ŽELEZNICE PONÚKAJÚ V POPRADE  ZATVORENÚ REŠTAURÁCIU. V SLOVENSKOM TURISTICKOM CENTRE BY ASI NEMAL BYŤ PROBLÉM SA DOBRE NAJESŤ V OTVORENEJ SLOVENSKEJ REŠTAURÁCII. 

 

A KONEČNE PRIŠIEL ANJEL "NA ZEM"? 

 

Celý článok...

PODTATRANSKÉ ČINY ROKA - 2015. DOBRÝ A ZLÝ ČIN V KOMUNIKÁCII S OBČANMI.

30.12.2015, 14:06 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 729

Kto rozvíja komunikáciu s občanmi, tak koná vo verejnom záujme. Dnes tak koná primátor Popradu p.Švagerko s hľadaním ciest, ako komunikovať s občanmi. Kto zužuje komunikáciu s občanmi, koná proti verejnému záujmu. Dnes tak koná starostka Hrabušíc p.Skokanová návrhom zákazu "filmovať" zasadania zastupiteľstva (súhlas poslancov).

 

 

 

 

Celý článok...

KEDY BUDE POPRADSKÝ HOKEJ, FUTBAL TRANSPARENTNÝ? KEĎ VYÚČTUJÚ VEREJNE 100-KY TISÍC EUR Z VEREJNÝCH ZDROJOV.

14.12.2015, 10:04 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 835

„Hokejové slovensko“ dnes verejne rieši Poprad cez "kauzu" udelenia licencie pre HK Poprad, ktorý údajne porušil podmienky jej získania. Uvidíme, ako rozhodne „disciplinárny orgán“. A máme nové vedenie mesta. A vlastne tu rozprávame o transparentnosti. A popradrad(io) už roky upozorňuje na netransparentné procesy v popradskom hokeji, ale aj vo futbale, najmä vo vzťahu k dotáciám mesta. Upozorňovali sme na podozrenia z nezákonných „stavebných procesov“ a nevyúčtované dotácie skrachovaného HC LEV, KHL. Upozorňovali sme na nezákonne nevyúčtované dotácie faktúrami vo futbale, hokeji. To všetko s otvorenou alebo tichou podporou mesta, poslancov, funkcionárov, orgánov činných v trestnom konaní. Mesto prijalo „zákon“, že "faktúry" nevyúčtuje mestu prijímateľ dotácie, len dá na "zdrape papiera" vyúčtovanie. Prijímateľ si neprebral poštu, ak ste chceli faktúry. Prokuratúra nevidela žiadne „porušenie zákona“. A kontrolórka mesta asi tiež nie. A verejnosť v rozpore so zákonom nemá verejne vyúčtované faktúry za stovky tisíc € na základe infozákona. Máme nové vedenie mesta. A „hokejové slovensko“ dnes verejne rieši Poprad cez kauzu udelenia licencie pre HK Poprad, ktorý údajne porušil podmienky jej získania. Uvidíme, ako rozhodne „disciplinárny orgán“, ako rozhodne nové vedenie mesta. Aké transparentné budú procesy vyúčtovania dotácií v hokeji, futbale. Napíšeme novú žiadosť.

 

 

Celý článok...

Podnet Prokuratúre - Mediálne Totalitne v "Rajskej" Dedine.

13.12.2015, 21:05 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 812

Vážený pán Generálny prokurátor JUDr.Čižnár, vážený pán Okresný riaditeľ policajného zboru v Spišskej Novej plk. JUDr. Dulík, vážený pán predseda ZMOS Sýkora, mám podozrenie, že starostka obce Hrabušice pani Skokanová (KDH, SMER), v štádiu pokusu marila prijímania informácií na verejnom obecnom zastupiteľstve obce dňa 9.12.2015 pokusom „nedovoliť filmovanie". A existuje dôvodné podozrenie, že tak chcela konať v rozpore s ústavou, zákonom a ešte aj pred nadobudnutím účinnosti uznesenia obecného zastupiteľstva o rokovacom poriadku. Prestala tak konať až potom, čo som ju upozornil, že podľa mňa koná nezákonne. Zároveň mám podozrenie, že zverejnila môj osobný údaj, meno, komentovala na verejnosti moju činnosť „vy nič nerobíte len podávate podnety...“ napriek tomu že ja, všeobecne moja osoba, nebola predmetom žiadneho rokovacieho bodu obecného zastupiteľstva a snažila sa poškodiť moju povesť pred verejnosťou komentovaním, že ja nič nerobím....Zároveň mám podozrenie, že aby mohla v štádiu pokusu nezákonne „nedovoliť filmovanie", túto svoju činnosť údajne predtým koordinovala s nejakým zástupcom ZMOSu (právnikom), teda že údajne pripravovala nezákonné konanie v spolčení s inou osobou. Keďže mi v budúcnosti nemôže zabrániť filmovať verejné zasadanie obecného zastupiteľstva ináč, než prerušením rokovania a privolaním polície, existuje dôvodné podozrenie, že môže mať v budúcnosti úmysel volaním zneužívať príslušníkov polície Spišská Nová Ves na nezákonné konanie vo veci „nedovoliť filmovanie“ verejného zasadania obecného zastupiteľstva obce Hrabušice. 

 

 

 

Zároveň mám podozrenie, že bolo na návrh starostky obce, po „právnom navádzaní poslancov“ prijaté nezákonné uznesenie o rokovacom poriadku. Žiadam aby sa v tejto veci začalo konať.

Celý článok...

PROTITERORISTICKÉ ZÁKONY A POLITICKÝ EXTRÉMIZMUS, WEB A MOŽNOSŤ SA (NE)ODVOLAŤ. A POSLANEC BLAHA "ZO SMER-U", ČO SA ÚDAJNE HRDO HLÁSI K CHE GUEVAROVMU ODKAZU A JEHO „REVOLUČNÉMU SOCIALIZMU“.

30.11.2015, 10:28 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1647

Tento týždeň budeme "bojovať proti terorizmu" konečne aj v našom parlamente. V skrátenom legislatívnom konaní vláda do parlamentu predložila "protiteroristiké zákony".  Ale pozor. Hovorí sa tam aj niečo o "politickom extrémizme". Možnosti zamedziť prevádzku webového sídla alebo prístup na doménové meno, ak prevádzkou takéhoto webového sídla alebo doménového mena dochádza aj k šíreniu myšlienok podporujúcich alebo propagujúcich "politický extrémizmus". A nemožnosti sa "odvolať".  A čisto teoreticky by sa nemohol stať predmetom "záujmu vykladačov politického extrémizmu" aj poslanec za Smer Ľuboš Blaha, ktorý verejne chváli "vývozcu revolučného socializmu" Che Guevaru?

 

Celý článok...

V POPRADE TALENTY PRE FUTBAL HĽADAJÚ, ALE MÔJHO SYNA CIELENE IGNORUJÚ. JEHO „REACTION TIME, REACTION SPEED, ACCELERATION BODYFOOTBALL“ AKO ROZDIELOVÚ FUTBALOVÚ FUNKCIONALITU IGNORUJÚ.

07.12.2015, 19:54 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 690

V Poprade bude asi "stredisko talentov" a začali testovať a hľadať talenty. Pridanú futbalovú hodnotu. Samozrejme, ak im pošlete videá 17 ročného hráča s menom S.Body, cielene Vás kompletná "podtatranská personálna futbalová elita" ignoruje. Nepozvú Vás ani na jediný tréning. Zásadne s Vami odborne nekomunikujú. Nekonali by inak, ak by boli dohovorení, alebo navádzaní. A asi iba náhodou sa v Poprade vedú rôzne trestné stíhania rôzne súvisiace s niektorými súčasnými, či minulými "podporovateľmi futbalu". Iniciované otcom chlapca s menom S.Body.

doplnené video 2.3.2016

 

 

 

 

A asi iba náhodou otec chlapca s menom S.Body sa kriticky zaujímal o "faktúry" dotácií aj pre futbal. A asi iba náhodou otec chlapca s menom S.Body sa kriticky zaujímal o "vlastnícke pozadie, podnikateľskú činnosť" niektorých sponzorov futbalu prepojených na verejné zdroje. A asi iba náhodou sa otec chlapca s menom S.Body zaujímal "o majetok" priateľa dnešného prezidenta SFZ.  A asi iba náhodou existovali či existujú rôzne "futbalovo-záujmové personálne prepojenia" v obciach, kde nevyužili ako "licencovaného trénera" otca chlapca s menom S.Body, aj keď tam pre dorast "licencovaného trénera" nemali. A asi iba náhodou sa otec chlapca s menom S.Body kriticky vyjadroval k zisteniam v týchto obciach. A chlapca v týchto obciach nechali bez kvalifikovaného trénera a bez pravidelného odborného klubového tréningu. A asi iba náhodou o chlapca s menom S.Body, ako o jedného z najlepších strelcov v okolí v minulej sezóne 2014/2015, neprejavil reálny záujem o ďalšiu spoluprácu ani hosťujúci, ani materský klub. Po "otcovom zaklopaní na dvere domu" nás prichýlila vedľajšia obec z 3.ligy (ďakujeme). A asi iba náhodou ako o chlapca "zo Spiša" o chlapca s menom S.Body, nebol žiadny záujem v meste "pod Tatrami", kde sa verejne deklarovalo, že mesto bude základňou "pre mladých futbalistov zo Spiša". Pritom aj z videa pod textom je zjavné, že sa jedná o rozdielového hráča (aj vzhľadom k iba 3-om neúplných sezónam tréningu a hrania futbalu najmä "na dvore". Rozdielový hráč, napríklad v jednej z kľúčových futbalových hybridných funkcionalít - akčnej realizačnej rýchlosti. Kto chce vidí - video zo zápasu, bez tréningu futsalu, proti rýchlym, trénovaných, silným Rómom, či v iných videách. A kto nechce vidieť, tak nevidí. Aj taký "fair play" je futbal "pod Tatrami".

 

Pán Lajčák a spol. z FK Poprad oznámili verejnosti, že idú testovať, profesionálne trénovať, vyberať z okolia pre "stredisko talentov". Ale to, čo je zjavné na videu S.Body, vidieť nechcú. Nás nemerajú, netestujú, nepozývajú, napriek žiadostiam cez email? Nechcú vidieť, čo vieme urobiť nie za 10 rokov, ale za 3 neúplné roky. Vyrovnať sa ich najlepším. A s pridanou hodnotou. Pán Lajčák a spol., pán poslanec, tréner, pedagóg, "páni zo správnej rady futbalu", na testy nás nepozvete? Fair Play voči nám hrajete?

 

 

 

Celý článok...

(A)SOCIÁLNE SLOVENSKO V SLOVENSKOM „RAJI“. AJ KRESŤAN, SOCIALISTA, SIEŤAR AJ NEZÁVISLÝ TO TU AJ TAKTO RIADI. PRE JEDNU SLOVENSKÚ ŽENU SO 6 DEŤMI DOSTUPNÉ BÝVANIE TU NEMAJÚ?

25.11.2015, 12:38 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1260

Máme v obci starostku, ženu, čo má asi všetko, je podporovaná KDH a SMERom. A máme v obci ženu J.V., čo nič z toho všetkého nemá a o 6 detí sa stará. Tá žena o nejaké obecné bývanie žiada, od ženy starostky, čo sa má starať. Keď starostka a poslanci včera rokovali, aj o pivku, o tabuľke na cintorín, o kalendárikoch sa bavili, ale slovenskou ženou, jej bývaním, jej sociálnou situáciou v obci sa nezaoberali. A zabezpečená, asi sociálno-kresťanská starostka, s menom Skokanová na žiadosti odpovedá tak, že slovenská žena nevie, ako si zariadiť život má s bývaním pre seba a 6 detí, v príjmom bohatej dedine zo „slovenského raja“. 

 

 

Celý článok...

17.NOVEMBER 2015. V AKEJ KRAJINKE CHCEŠ ŽIŤ, KEĎ BUDEŠ MAŤ 25? PRIPOJTE SA KU KAMPANI SVETOVÉHO ZDRUŽENIA BÝVALÝCH POLITICKÝCH VÄZŇOV 2015/2016.

16.11.2015, 13:03 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1119

SVETOVÉ ZDRUŽENIE BÝVALÝCH POLITICKÝCH VÄZŇOV JE PRIPRAVENÉ VYJADRIŤ SVOJ POSTOJ K STAVU SLOBODY, DEMOKRACIE, OBČIANSKYCH A ĽUDSKÝCH PRÁV KAŽDÝ ROK, 17.NOVEMBRA, V DEŇ ŠTÁTNEHO SVIATKU SLOVENSKEJ REPUBLIKY, DŇA BOJA ZA SLOBODU A DEMOKRACIU A MEDZINÁRODNÉHO DŇA ŠTUDENTSTVA.

 

Celý článok...

NAČO NÁM JE SLOVENSKÁ SAMOSPRÁVA? S 0,00196 PERCENTNOU ÚČASŤOU OBČANA? A MIESTNE MALÉ „TOTALITY“ AKO SKUTOČNÚ OBČIANSKU SPOLOČNOSŤ NIČILI. A AKÁ JE CESTA SPÄŤ K OBČANOVI? KISS.

13.11.2015, 18:21 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 562

V slovenskej samospráve, obecne, sa rozpredal majetok obcí za miliardy bývalej meny. A k tomu lokálne elity, prepojené na tie štátne, nepotrebovali „občiansku komunikáciu“. Legislatívne, alebo obštrukciou samosprávnu komunikáciu s občanom nerozvíjali, ale obmedzovali, podľa svojej potreby, až ju skoro zničili. Miestne štruktúry "malé totality" vytvorili „nezáujem väčšiny“. Aj keď sa nové vedenie mesta Poprad snaží o zlepšenie komunikácie, dnes postupne pomôže len model KISS „Komunikatívnej Interaktívne Sociálnej Samosprávy“. Budovania modernej sieťovanej spoluúčasti ako príležitosti pre každého. Predložím koncepciu. K 17. novembru, sviatku.

 

Celý článok...

AKÁ BUDE „CENA“ POPRADU? PRI POZEMKU? PRE OBČANA? PRI NOVOM VEDENÍ MESTA? A VZNIKLA MESTU V MINULOSTI ŠKODA? Z "ROZPREDAJA"?

14.11.2015, 09:43 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1310

Pred rokmi som bol autorom myšlienky, aby sa len nekritizovali predaje (prepáčte rozpredaje) majetku mesta Poprad ("vybraným" osobám), ale aby, ak sa predáva majetok mesta "developerom aj pod cenu", tak nech sa predávajú cenovo dostupné pozemky mesta rovno občanom, za dostupné ceny, na individuálnu výstavbu. Samozrejme, aj aby ostali mestu pozemky pre nájomné bývanie. A aby mesto pomohlo s infraštruktúrou takýchto plôch a takým "skupinám stavebníkov" v jednotlivých lokalitách. Vznikli by pri tom veľké "multiplikačné efekty". Chytili sa toho ale nesprávni ľudia,  zvolili nesprávny sebecký postup a "veľkú vec" pokazili. Nové vedenie mesta chce urobiť poriadok v cene pozemkov "cenovou mapou"? A čo urobí s voľnými pozemkami?  A čo sa urobilo s "občianskymi žiadosťami" o dostupný pozemok?  

Nové vedenie mesta chce "poriadok v cene" pozemkov

Celý článok...

Mama Moja, Zem a Voda

08.09.2014, 19:45 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1654

 

Celý článok...

PROROCTVO PRE SLOVENSKO 2015-2025-2035-2045-2050-2060...

18.12.2014, 23:55 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 5020

 

 

Celý článok...

BIĽAK A BONK. BONK CHLAPEC, ČO ZOMREL MLADÝ RUKOU VOJAKA, OKUPANTA. BIĽAK KOMUNISTA, ČO KOLABOROVAL S OKUPANTOM A ZOMREL SPOKOJNE, NA STAROBU.

20.10.2015, 11:26 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1272

Biľak a Bonk. Komunista Biľak zomrel starý na starobu, dostal funkcie, podporoval okupáciu našej krajiny v roku 1968. Bonk zomrel mladý, bol zabitý cudzím okupačným vojakom v roku 1968. Na Slovensku je možné beztrestne postaviť pamätník Biľakovi, komunistickému ideológovi režimu, potláčajúceho základné práva a slobody. Je možné beztrestne postaviť pamätník Biľakovi, ktorý kolaboroval s okupačnou armádou, keď v Poprade zomrel mladý chlapec Bonk. A na Slovensku, dnes v systéme demokracie, je skutočnosťou, že odporcovia komunizmu, Biľaka, poškodili pamätník Biľakovi, pomaľovaním farbou. Kto (ne)bude stíhaný? Na koho strane bude zákon? Aké posolstvo zvíťazí na Slovensku, po vyšetrovaní políciou, prokuratúrou?   

 

 

na pamiatku Jozefovi Bonkovi, ktorý bol zastrelený sovietskym vojakom a zahynul iba 19-ročný 

Celý článok...

V AKEJ KRAJINKE CHCEŠ ŽIŤ, KEĎ BUDEŠ MAŤ 25? VEREJNÁ KAMPAŇ SVETOVÉHO ZDRUŽENIA BÝVALÝCH POLITICKÝCH VÄZŇOV 2015/2016. DEŇ BOJA ZA SLOBODU A DEMOKRACIU - 17.NOVEMBER.

11.10.2015, 08:54 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 704

V akej krajinke chceš žiť, keď budeš mať 25? V akej krajinke by sme chceli, aby žili naše deti až budú mať 25? Tak ako v novembri oslávi svoje 4.narodeniny Sofia, ktorá by chcela, ak by bola veľká, žiť v rozprávkovej krajinke, kde víťazí dobro nad zlom, tak si aj my každý rok pripomíname 17.novembra Medzinárodný deň študentstva a Deň boja za slobodu a demokraciu - štátny sviatok. Napíš, nakresli, odfoť, pošli nám svoj názor, víziu v akej krajinke chceš žiť. Svetové združenie bývalých politických väzňov.

 

 

 

Deti, školáci, študenti, mladé ženy a muži, vychovávatelia, učitelia, predstavitelia organizácií, dovoľte nám, aby sme vás oslovili pred blížiacim sa Európskym dňom občianskeho práva (25. október) a štátnym sviatkom Slovenskej republiky Dňom boja za slobodu a demokraciu a Medzinárodným dňom študentstva (17.november), v mene Svetového združenia bývalých politických väzňov.

Celý článok...

PRÍJMU SLOVENSKÍ KRESŤANIA 4500-6000 UTEČENCOV Z BLÍZKEHO VÝCHODU, AFRIKY? A KOĽKO ICH PRIJMÚ NA SPIŠI? NA VÝZVU PÁPEŽA, HLAVY CIRKVI?

19.09.2015, 08:44 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 905

Podľa zverejnených informácií vyzvala viditeľná hlava Katolíckej cirkvi pápež František (ktorej neviditeľnou hlavou je sám Ježiš Kristus), aby každá farnosť, komunita rehoľníkov, kláštor či svätyňa, ubytovali jednu rodinu. Koľko utečencov príjme asi 176? farností "na Spiši"? Napríklad Poprad, Hrabušice...........

 

Na Slovensku je podľa niektorých zdrojov asi 1500 farností (latinský obrad- Rímskokatolícka cirkev a byzantský obrad-Gréckokatolícka cirkev). Ak budú aktívne pracovať biskupi, farári, organizácie, veriaci Katolíckej cirkvi na Slovensku, teda aj úradníci, starostovia, poslanci (aj ženy), rôzne občianske združenia, na základe výzvy pápeža, ústavy hlásiacej sa k cyrilo-metodskému duchovnému dedičstvu (teda aj s pomocou štátu, miest, obcí), by mohlo prísť na Slovensko minimálne 4500-6000 utečencov (rodiny). Ktovie, koľko utečencov prijmú v Spišskej diecéze s asi 176-mi farnosťami? Koľko utečencov príjmu v Poprade, ako 12-tom najväčšom meste SR, najväčšej farnosti na Spiši, kde aj politicky víťazili ku kresťanstvu, teda k pápežovi, hlásiaci sa KDH, OĽaNO, SDKÚ DS, SNS, SIEŤ, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati, nezávislí a aj  veriaci? zo Smeru? Pochválený buď Ježiš Kristus. Alebo.....?

 

Celý článok...

5 TISÍC BOJOVNÍKOV SLOVENSKEJ ARMÁDY, 1,1% HDP, PATRIOTI KISKA, FICO, GLVÁČ, ZVRCHOVANOSŤ SLOVENSKA, "DÁŽDNIK NATO", A 10, 20 ROKOV PO.......

17.10.2014, 05:25 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 3727

Môže Slovensko s asi 5-mi tisícami slovenských bojovníkov, pešiakov, 5 práporov s niekoľkými bojaschopnými lietadlami? vrtuľníkmi? zvládnuť úlohu zabezpečiť zvrchovanosť, územnú celistvosť a nedotknuteľnosť hraníc štátu?  Kam "doviedli slovenskú armádu" politici, poslanci? A chcú Slováci základňu NATO na svojom území, keď sú v NATO? A chceli, chcú, budú chcieť byť v NATO?

"Veliteľ armády" Popradčan Kiska už "nepredáva" chladničky zo skladu, "zahraničný minister" Popradčan Lajčák už nie je riaditeľom kancelárie ministra, "riadi(teľ) armády" Fico už nie je vojakom základnej vojenskej služby asistentom vojenského vyšetrovateľa, "minister armády" Glváč už nie je asistent vedúceho inventúrneho oddelenia, tak by mali niečo vedieť o "slovenskej armáde". Napríklad, či môže Slovensko s asi 5-mi tisícami slovenských bojovníkov, pešiakov, 5 práporov s niekoľkými bojaschopnými lietadlami? vrtuľníkmi?, dislokovaných väčšinou na smeroch podunajskej a východoslovenskej nížiny, so stovkami obcí, miest, stovkami km cestných ťahov, s tisíckami kilometrov štvorcových zvládnuť úlohu zabezpečiť zvrchovanosť, územnú celistvosť a nedotknuteľnosť hraníc štátu pri náhlom, intenzívnom, rozsiahlom útoku napríklad podľa "ukrajinsko-ruského národnostného scenára konfliktu"? Mohli by to Fico-predseda, Kiska-prezident, Glváč-minister, riešiť už teraz na prebiehajúcom cvičení Ground Pepper 2014 v dňoch 13. až 22. októbra 2014. Lebo je taký aj námet práve prebiehajúceho cvičenia. Lebo stav armády je aký? Aký paradox. Bez NATO od 2,2% HDP za Mečiara k okolo 1,1% HDP okolo rokov 2011-2013 "za Fica" s NATO. Tu je aj odpoveď, prečo "slovenská armáda" patrí z hľadiska kvality výzbroje, početnosti k jednej z najhorších armád v Európe "po rokoch členstva v NATO"? Dokrízovať sa na armádu od 2,2% HDP v roku 1995 "za Mečiara", cez 1,87 HDP "za Dzurindu", až k okolo 1,1% HDP okolo rokov 2011-2013 "za Fica"? A pri určitom rizikovom scenári je slovenská armáda dnes v stave, že by pri náhlom, prekvapivom vzniku krízy, viacsmernom koordinovanom, intenzívnom útoku z vonku a z vnútra, nebola schopná zaistiť suverenitu SR, nedotknuteľnosť hraníc štátu. Hlavne, že (ne)riešia základňu NATO, prepáčte "sklad" NATO v "top turistickom" centre Slovenska pod Tatrami v Poprade.    

Celý článok...

TERORISTA Z PARÍŽA. NECH JE „POŽEHNANÁ“ TAKÁ „EURÓPSKA SILA, SLOBODA, DEMOKRACIA“. STUPEŇ OCHRANY OBČANA „ZERO“, ČAS 11.33.

09.01.2015, 11:20 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2663

Je slobodou, demokraciou, slobodou slova taký stav, keď v meste EU, „založenej Parížskou zmluvou“, zabíja ozbrojené „dvojčlenné polovojenské komando“, za bieleho dňa, za kreslené „urážky“ viery, proroka, „za Boha“? A čo keby ich prišlo „tisíc“?

Celý článok...

PODNET GENERÁLNEJ PROKURATÚRE. PODOZRENIE, ŽE OSOBY Z MESTA POPRAD NA ČELE S PRIMÁTOROM DANKOM, ORGANIZOVALI NEDOKONANÝ PROCES PREDAJA MAJETKU SR, KTORÝ EŠTE RIADNE NEVLASTNILO MESTO POPRAD.

10.10.2014, 09:04 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1064

Vážený pán generálny prokurátor SR JUDr.Čižnár, tento podnet vychádza z informácií zverejnených v novinách Popradský Korzár, štvrtok, 9. 10. 2014, 16:17, sita.

Existuje dôvodné podozrenie, že organizovaná skupina z mesta Poprad na čele s primátorom Dankom, organizovala nedokonaný proces predaja časti majetku SR, ktorý ešte nebol riadne vo vlastníctve mesta Poprad, objektov a pozemkov areálu bývalých Dukelských kasární na Ulici 29. augusta v Poprade, pri ktorom nebol právne dokončený prevod z vlastníctva SR, o čom primátor Danko a s ním prepojené osoby orgánov mesta vedel(i), ale konali tak, aby urýchlili proces nedokonaného predaja majetku do komunálnych volieb. Žiadam tiež preveriť, či tento nedokonaný proces nemal byť vykonávaný v prospech osôb rôzne prepojených na primátora Danka, alebo osôb z orgánov mesta Poprad, keďže bol "tlak", aby tak bolo konané ešte do komunálnych volieb, napriek výzvam na iné konanie, vo verejnom záujme, napríklad návrh poslanca p.Božoňa, alebo petície proti predaju uvedeného majetku organizovanej občanom Popradu p.Bednárom. Existuje aj podozrenie, že za "urýchľovaný" proces predaja majetku (s vylúčením iných alternatív), ktorý ešte nebol vo vlastníctve mesta Poprad, hlasovali poslanci, ktorí boli v predchádzajúcich obdobiach "kupovaní" profitmi, funkciami, bez hlasov ktorých, by taký, vyššie uvedený postup nebol možný.  Na základe vyššie uvedeného žiadam preveriť všetky skutočnosti v uvedenej veci. Imrich Body, popradradio.sk
       

Celý článok...

PODOZRENIE V "RAJI". PÁN GENERÁLNY PROKURÁTOR "RICHTÁRKA ZO SLOVENSKÉHO RAJA" NÁM Z 1,3 MILIÓNA € PRESNE KAŽDÉ 1€ NEVYKÁZALA. ŽIADAM PREVERIŤ.

08.12.2014, 07:48 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1952

Závažné podozrenia v Slovenskom raji? Ako boli použité príjmy z poplatkov v Slovenskom raji „hrabušickí richtároposlanci“? Pán generálny prokurátor žiadam preveriť použitie príjmov z poplatkov „v raji“ od 1€ do 1 300 000€ (asi 39 miliónov Sk) v rokoch 2006-2014. Pre podozrivé vyjadrenia starostky obce.

Vážený pán generálny prokurátor SR JUDr. Čižnár, je smutné, že v Slovenskej republiky je možné, aby dve dedinské „richtárske rodiny“ rôzne profitovali v „raji“ v dobe zastávania verejných funkcií ich rodinných príslušníkov, aby rozširovali „rodinný“ majetok a vplyv „v raji“ a obecná „koliba v raji“ aby „chátrala časom“, ale predmetom podnetu je iná verejná vec. Tento podnet vychádza z podozrivých písomných vyjadrení starostky obce Hrabušice (za KDH, SMER) v Slovenskom raji, konateľky obecného Autocampingu Podlesok s.r.o. (predtým zrušený obecný Podnik služieb Hrabušice). Sama starostka vzbudzuje podozrenie v tejto veci, lebo vo veci použitia príjmov z poplatkov v Slovenskom raji existujú pochybnosti o ich použití, na základe odpovedí starostky obce na žiadosti o informáciu. Existuje písomné vyjadrenie starostky, že údajne len za roky 2013-2014 sa minulo až asi 213 tisíc € vraj len na opravu sprístupňovacích zariadení, čo znie nevierihodne pre veľmi veľkú sumu. Musela by ísť o „totálnu rozsiahlu opravu, výmenu“, čo sa asi nestalo. Dôkaz, emailová odpoveď 1.10.2014 na žiadosť o informáciu bod 7.

 

Celý článok...

VYPÁLENÍM "POKOSENÉ" SLOVENSKÉ POLIA. ČIERNE SKLÁDKY OKOLO RÓMA. NAD DEDINOU „SLOVENSKÉHO RAJA“. PODNET PROKURÁTOROVI.

25.03.2015, 21:48 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1527

VYPÁLENÍM "POKOSENÉ" SLOVENSKÉ POLIA. ČIERNE SKLÁDKY OKOLO RÓMA. NAČO NÁM JE "OBČAN–RÓM HLIADKA", POSLANEC, PREDNOSTA, POLICAJT, VLASTNÍK, OCHRANÁR, STAROST(K)A. AJ PREZIDENT KISKA, AJ SPLNOMOCNENEC POLLÁK, AJ POLICAJT TU CHODÍ, LEN "ZÁKON" NA "KOPEC V RAJI" NECHODÍ. 

Pani starostka Skokanová, pán zástupca, páni poslanci obce, pán(i,ie) xy, pán prokurátor, hovorí sa, že „doma ako chceš, inde ako smieš“. Na “kopci“ nad dedinou Hrabušice, v ochrannom pásme Slovenského raja, to asi neplatí. Vypálením "pokosené" slovenské polia. Čierne skládky okolo Róma. Vypálením (pokosené) celé hektáre pôdy (24.3.2015)? Čierne skládky odpadu? Porušovanie zákona a nik nekoná?.

Celý článok...

NOČNÝ, HLUČNÝ „BAŠAVEL“ BOHATÉHO RÓMA? AKO BY TO LEN JEHO ULICA BOLA? SLOVENSKÝ RAJ, HRABUŠICE.

21.09.2015, 13:30 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 765

Mám rád hudbu. Ale zákon je nad múzu (ochrankyňa umenia). Poriadok urobil policajt-ochranca zákona. 

 

Celý článok...

BANKROT SLOVENSKA O 15 ROKOV MOŽNÝ. PROGNÓZA POTVRDILA PROROCTVO. ZACHRÁŇME SLOVENSKÝ ROD.

02.05.2015, 15:27 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1968

Hypotetický bankrot Slovenska načrtla Rada pre rozpočtovú zodpovednosť . Do roku 2064 by dlh verejnej správy vzrástol z úrovne 53,6% HDP na 250,5% HDP, pri príjmoch a výdavkoch citlivých na starnutie populácie. 15 rokov, bankrot, ak by neboli, nebudú vykonávané „reformy“.

Celý článok...

BUDÚCNOSŤ SLOVENSKÉHO FUTBALU. VEĽKÝ, BOHATÝ POPRAD PREHRAL S MALÝMI, CHUDOBNÝMI HRABUŠICAMI.

29.10.2014, 14:28 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1545

Budúcnosť slovenského futbalu nie je len v nových štadiónoch bohatých prvoligových mestských klubov, ktorí majú na kvalitu tréningu. Po dedinách s prepletencom aj "rodinných" vzťahov aj s nekvalifikovaným personálom a (ne)tréningom, bez regenerácie, bez kompenzácií, bez potrebnej výživy sú aj skryté talenty, ktorých si nikto nevšíma a.............................. 

Celý článok...

CUDZIE MOZGY POD TATRY VOLÁME, LEBO SVOJE MLADÉ MOZGY ZANEDBÁVAME A NEPODPORUJEME. ŽIADOSŤ O PODPORU.

11.11.2015, 23:03 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1034

Už roky v rámci svojich skromných možností presadzujeme v Poprade vzdelávanie s pridanou hodnotou od základných škôl. Okrem presadzovania moderného vzdelávania, sme napríklad už v roku 2010/2011 osobnou účasťou a „náborom“ spolužiakov základnej školy podporili praktický elektrotechnický krúžok v CVČ Poprad (obrázok prihláška). Tešil som sa, kúpil som chlapcovi spájkovačku, súpravu súčiastok, kufrík. Nakoniec krúžok, kde „dozerali za mesto“ aj dvaja vtedajší a súčasní poslanci „cyklista, hokejista, predavačka hamburgerov", zrušili. Nové vedenie mesta ukazuje snahu "o pridanú hodnotu" v oblasti nových pracovných miest. Ale začať treba u detí. Odhaľovať a rozvíjať potenciál našich detí - pre našu budúcnosť.

 

Aspoň o symbolické 1€ by sme Vás „poprosili“, aby ste aj vlastné mladé mozgy v tvorivosti podporili. 

Celý článok...

Švagerko–the Mayor of Poprad, FC Manchester vs FC DAC Playing Football in NTC Poprad, Slovakia. Comparison "Stars" with "Boy from the Slovak Village" Samuel Body (17, 3Y).

02.11.2015, 08:40 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1071

Who played football – U17?U18?U19? How to Compare Football Performance? Švagerko–the Mayor of Poprad is Best Football Player from Poprad. Why Poprad didn´t Play in NTC Poprad(SK)? Comparison Football Style of "Future Stars" vs "Boy from Slovak Village" Samuel Body (17 playing only 3 years). 

 

 

Celý článok...

V POPRADE JE, BUDE VIAC SLOBODY, OTVORENOSTI, MENEJ STRACHU, VIAC PORIADKU, TRANSPARENTNOSTI, ROZVOJA VO VEREJNOM ZÁUJME PÁN PRIMÁTOR ŠVAGERKO?

09.11.2015, 09:47 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 644

Hovorím, daj človeku funkciu, peniaze, moc nad inými a až vtedy sa ukáže, aký dobrý, zlý ten človek je. Lebo funkciu, peniaze, moc si nejeden bude chcieť za každú cenu udržať a  kto sa takému do cesty postaví, taký z cesty toho človeka zrazí. Poprad má nové vedenie mesta. Mal som aj ja, po rokoch, možnosť byť prijatý.  Za niekoľko dní, 17.novembra, budeme oslavovať štátny sviatok SR. Možno by nové vedenie mesta v uvedený deň mohlo v TV Poprad predstaviť súbor opatrení na  podporu slobody, demokracie, otvorenosti, transparentnosti, rozvoja občianskej spoločnosti v meste. Vzor pre všetky mestá, obce. Pre verejný záujem.

 

 

ROK 2010 POPRAD. VYVEDENIE OBČANA POLÍCIOU, KEĎ UPOZORŇOVAL POSLANCOV NA PODOZRENIA V SAMOSPRÁVE. VYVEDENIE OBČANA PRED ZAČIATKOM ZASTUPITEĽSTVA Z PRIESTORU BEZ ZÁKAZU VSTUPU.

 

 

Vyvedú Vás z priestoru bez zákonného dôvodu. Priestor nebol označený zákazom vstupu, veď tam mám kameru. Vyvedú Vás ešte pred otvorením zastupiteľstva primátorom, ktorý ani nie je prítomný v miestnosti. Vykrikuje po Vás poslanec a agent komunistickej ŠTB. Idete upozorniť na závažné podozrenia, ktoré potom budú kryť aj prokurátori a vyšetrovatelia .

 

 

Celý článok...

ZÁKLADŇA NATO V POPRADE ÁNO/NIE HLASUJ *:ÁNO základňa NATO v Poprade
NIE základňa NATO v Poprade
email *:
dátum *: 
Dokážte, že ste človek! Vyriešte tento príklad  - *
 

NATO v POPRADE. A EFEKT "ÚDERU NA SLABŠÍ CIEĽ".

06.09.2014, 21:42 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2764

NATO A "RUSI" V POPRADE.

V Poprade, pod Tatrami, vraj bude NATO. Základňa NATO. Ale "len" materiálová. Ohlásil to Kiska, prezident a Popradčan, údajne z rodiny komunistu? Občania Popradu a jeho okolia si zaslúžia, aby boli dopredu informovaní a nie len postavení pred hotovú vec. Lebo existuje efekt "úderu na slabší cieľ" v súvislosti s pojmom "terorizmus". Ak bude základňa NATO v Poprade. Aj keď len "materiálová", ale základňa NATO, jediná široko, ďaleko.


 

 

NATO a "RUSI" v POPRADE, alebo WHO IS WHO? 

V Poprade, pod Tatrami, bude NATO. Základňa NATO. Ale "len" materiálová. Ohlásil to Kiska, prezident a Popradčan, z rodiny komunistu? A vedľa neho sedel ďalší narodený v Poprade, minister zahraničia Lajčák s Moskovským štátnym inštitútom medzinárodných vzťahov. Základňa NATO má byť v Poprade, kde je primátorom Anton Danko, vraj tiež bývalý komunista. A do Popradu chodia aj Rusi. Aj takí, prepojení na elitu. Veď "hokejové skrachované" KHL s HC Lev "z ruských Karlových Varov" prišlo najprv do Popradu. A nejaké meno Čimbora, deblokant ruských dlhov aj za českého Zemana, dnes prezidenta ČR, sa objavovalo aj v popradskom AquaCity. Ináč Kiska, dnes prezident SR, sa spojil pred prezidenskými voľbami v združení "Pre mesto" s osobami, čo založili majetok mesta v AquaCity, do asi 200 miliónov, neznámemu vlastníkovi v "anglickom" zahraničí, kde sa pohyboval aj deblokant ruských dlhov. A sú tu aj ďalšie "ruské" prepojenia. To len ku "koloritu", kto, kde, s kým, who is who v NATO, v Poprade.

 

Efekt "úderu na slabší cieľ". Rozhodovanie bez občana.

V Poprade má byť vraj naozajstná základňa s "certifikátom" NATO. Už idú na tom pracovať. A vôbec nie je dôležité, že to bude základňa NATO "len" s materiálom, muníciou. Základňa NATO je základňa NATO. Cieľom nie je povedať, či som ja za, alebo proti. Veď aj tak hovoria, ako by bolo rozhodnuté. Asi uvažujú-priestory sú, ľudia sú, letisko je, diaľnica je, dostaneme zdroje? Cieľom je zamyslieť sa nad "rozhodovaním" bez občanov. Lebo všetko bude v relatívnej blízkosti asi 51 tisícového, turistami navštevovaného podtatranského mesta. Ako bývalý ženijný podplukovník slovenskej armády, člena NATO, účastník medzinárodnej misie "juhoslovanskej vojny" v roku 1993/1995, podieľajúci sa na zavádzaní štandardov NATO, pracujúci alebo prednášajúci aj niektorým vysokým funkcionárom dnešnej armády na vojenskej akadémii, som pre noviny SME napísal v roku 2005 článok "Efekt útoku na slabší cieľ" (26.7.2005, strana 16). Článok sa týkal terorizmu. Prečo to píšem? Lebo na Slovensku, v Poprade, má byť základňa NATO, prvá skutočná základňa NATO. A nikto neinformuje občanov doma pred prijatím záväzku, len oznamujú domácim obyvateľom vyslovenie záväzku v cudzine. V článku v roku 2005 som napísal v súvislosti s hrozbami a útokmi na civilistov asi toto: "Politici sú schopní sami sebe zabezpečiť vysoký stupeň ochrany cez bezpečnostný systém, ale vlastnému občanovi nezaručujú žiadny konkrétny stupeň ochrany. Tvrdenie, že sa občania Slovenska nemajú čoho obávať, je v rozpore s našou súčasnou a možno aj budúcou angažovanosťou v lokálnych konfliktoch vo svete. Súčasne so stúpajúcim stupňom ochrany bohatších, silnejších, vplyvnejších, sa môžu presúvať útoky na slabších, aj nechránených civilistov s ilúziami, že nie sú zaujímavým terčom terorizmu. Efekt "úderu na slabší cieľ". Občania Popradu a jeho okolia si zaslúžia, aby boli informovaní a nie len postavení pred hotovú vec. Lebo existuje efekt "úderu na slabší cieľ". Ak bude základňa NATO v Poprade. Aj keď len "materiálová", ale základňa NATO, jediná široko, ďaleko.

Celý článok...

PODTATRANSKÝ RICHTÁR "MR.BENTLEY". (2.ČASŤ). POKYN PROKURÁTORA ZAČAŤ TRESTNÉ STÍHANIE PODOZRENIA "VO VECI MAJETKU" PODOZRIVÉHO S MENOM DANKO. ABY SA ZISTIL SKUTKOVÝ STAV.

30.07.2014, 07:31 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2565

 

Prelomový, významný pokyn prokuratúry policajtovi, aby začal trestné stíhanie podozrenia "vo veci majetku" podozrivého, zdôrazňujem, nie vinného, nie obvineného popradského primátora Ing.Antona Danka. Za účelom riadneho zistenia skutkového stavu. Lebo tak asi doteraz za "celé roky" neurobil(li)? Vo veci "Antona Danka", "priateľa" takých ako Kiska, Fico, Paška, Dzurinda a......A nariadenie "sa zrodilo" za JUDr. Jaromíra Čižnára, generálneho prokurátora SR, v roku 2014. Aj keď sa okolo majetku Danka "obtierame" asi od roku 2009. Samozrejme, podozrivý nie je vinný, nie je obvinený, ale bol otvorený priestor pre riadne vyšetrovanie, pre riadne zistenie skutkového stavu veci, lebo doteraz tomu tak nebolo, podľa vyjadrenia samotnej prokuratúry. A Danko sa už vyhráža, ale samozrejme, na otázky "londýn bytu", neodpovedá. Bu, Bu, Bu, už sa bojím. Na Slovensku sa hovorí "ak sa niečoho bojíš, dotkni sa toho". Tak sa dotkni policajt, prokurátor, všetkých dôkazov v prospech aj proti. Neboj sa, bu, bu, bu.

A Danko sa už vyhráža, ale samozrejme, na otázky "londýn bytu", neodpovedá. Požiadal som ho o vyjadrenie. Podstatný citát z emailovej odpovede ktorá mi prišla z adresy primator@poprad.sk : "Z obsahu listu vyplýva a je v ňom výlučne uvedené len to, že Krajská prokuratúra v Prešove uložila pokyn policajnému orgánu začať trestné stíhanie a vykonať konkrétne procesné úkony za účelom riadneho zistenia skutkového stavu veci. Túto moju reakciu na Vašu žiadosť považujte za konečnú v danom štádiu bez toho, aby som sa vyjadroval k téme kúpy a predaja bytu v Londýne. Ak dôjde k zásahu do môjho mena neoprávneným spájaním mojej osoby s trestným stíhaním, ktoré vy vyvodzujete z obsahu listu Krajskej prokuratúry Prešov zo dňa 18.07.2014, použijem na svoju ochranu všetky dostupné právne kroky".

Celý článok...

Čarodejník Šťastie. Hrá General Body a Prvý Východ. Autor Imrich Body

19.07.2014, 15:54 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1808

Celý článok...

PODTATRANSKÝ RICHTÁR "MR.BENTLEY". (1.časť)

19.07.2014, 15:04 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 4903

Ako spieva General Body a Prvý Východ, "Niekomu zlato, niekomu blato na Zemi, to nie je správne, chvályhodné, poviem Ti. Pre zlého nebo, dobrému peklo na Zemi, to nie je správne, chvályhodné, poviem Ti".  Prečo je to tak, že pre popradského primátora Danka "zlato, nebo, raj na Zemi", akási "vyšetrovacia imunita" napriek závažným podozreniam a nevykonávaniu predkladaných priamych, nepriamych dôkazov prokurátormi, vyšetrovateľmi a na druhej strane "blato, peklo pre tých dole", odsúdených za "úplatok ryžou", či "zjedené bobule" v supermarkete? Pre "od moci závislú verejnosť", teda aj pre policajtov, prokurátorov, sudcov, úradníkov, straníkov, poslancov, novinárov, zamestnancov, podnikateľov, občanov sú určené fotky, s kým sa Danko pozná, s kým sa stýka, aký je "vplyvný". Oni už vedia, čo a ako majú niečo robiť, či nerobiť. A aj to "robia, či nerobia". Neinformujú ako majú, nevyšetrujú ako majú, nekonajú vo verejnom záujme, podľa svojich povinností, ale v záujme "takých ako Danko" . 

Prečo je to na Slovensku tak, že slušný pracujúci  človek sa trápi na každé euro a nejaký primátor Popradu Danko vraj "nemá po rozvode s manželkou  nič" a potom len na prelome rokov 2007/2009 disponuje majetkom, len pôvodom z "Anglicka" asi  vo výške 20-25 miliónov? Prečo je to tak by sme sa dozvedeli, ak by ho nekryl policajt, prokurátor, sudca nevykonávaním, nepripustením priamych, nepriamych dôkazov, ak by Danko pred začiatkom súdneho pojednávania nestiahol žalobu, ktorá súvisela aj s jeho majetkom. Veď sa tiež žiadalo, aby sudca vyžiadal spisy polície z preverovania podozrenia z legalizácie príjmov z trestnej činnosti a z preverovania pôvodu majetku finančnou políciou na základe podnetov občana s menom Body. Zistilo by sa, ako polícia a prokuratúra "dôsledne preveruje" takých ako primátor Danko, čo sa stýkajú s Ficom, Paškom, Dzurindom, Gašparovičom a samozrejne aj s Kiskom a............, ako dôsledne preverujú takých ako Danko, ak existujú indície o prepojeniach rôznych osôb na dary, profity, nárast majetku počas funkcie, ak sa v Poprade hovorí o vypalovaní, tunelovaní a.....Z kancelárie prezidenta, Popradčana p.Kisku, "ktorý ide meniť Slovensko" a bol vyzvaný aby sa ako Popradčan vyjadril k závažným podozreniam v Poprade, uvádzaným na popradradio.sk a ktorého taký ako Danko oslovuje "milý Andrej", nám napísali, "že sa máme obrátiť na orgány činné v trestnom konaní". Asi si dlhoročný Popradčan a prezident p.Kiska zabudol prečítať, že sa tak robí. Ale ak chce prezident p.Kiska "meniť Slovensko", mohol by sa primátora Popradu Danka opýtať, vo verejnom záujme, veď ho oslovuje "milý Andrej" a je vraj jeho blízkym priateľom, teda na úvod sa opýtať, kde zobral Danko milióny na "londýn byt", kde skončili milióny z predaja "londýn bytu". "Milému Andrejovi" by sa Danko mohol zveriť. Polícia, prokuratúra to neuvádza v uzneseniach dostupných verejnosti.

Celý článok...

Svätí Ja a Ty. Hrá General Body a Prvý Východ. Autor Imrich Body

19.07.2014, 11:08 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1292

Celý článok...

PRIMÁTOR POPRADU DANKO A INDÍCIE O ZÁVAŽNÝCH PODOZRENIACH V POPRADSKEJ SAMOSPRÁVE 2002-2013. INFO K SPRÁVE O AKTUÁLNOM STAVE ŠETRENIA KAUZY GORILA V NÁRODNEJ RADE SLOVENSKEJ REPUBLIKY DŇA 7.2.2013

08.02.2013, 03:38 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2080

ODOSIELATEĽ: BODY IMRICH, www.popradradio.sk, 5.2.2013

ADRESÁT: POSLANEC, POSLANYŇA Národná rada Slovenskej republiky, Námestie Alexandra Dubčeka 1, 812 80 Bratislava 1- odoslaných 150 výtlačkov.


 

Klikni na dokumet pre poslancov NR SR 

 

1. PRIMÁTOR POPRADU DANKO PRI TÉME „GORILA O KORUPCII POSLANCOV“, KUPOVANIA POSLANCOV PRE PRESADENIE tzv. „ZDRAVOTNÍCKYCH PRAVICOVÝCH ZÁKONOV“ V ROKU 2004 ZA DZURINDOVEJ VLÁDY BOL V TV TA3 PREČO? PREČO SA PÍŠE V NOVINÁCH „KOHO SI DZURINDA KÚPI“ S FOTKOU PRIMÁTORA POPRADU DANKA A DZURINDU? PREČO SÚ V ÚDAJNEJ GORILE MENÁ AKO DANKO (BÝVALÝ ČLEN ANO), KOVÁČIK (PREZIDENT FUTBALU, FORZA), FICO (SMER), DZURINDA (SDKÚ)?


 

2. FICO PODĽA PRAVDY - PREČO HOVORÍ V ROKOCH 2003, 2005 O KUPOVANÍ HLASU, O PRIMÁTOROVI DANKOVI, DZURINDOVI, DOTÁCII NA ŠPORTOVÚ HALU AKO O PRÍKLADE KUPOVANIA HLASU, O ULIEVANÍ PEŇAZÍ, O 15 MILIÓNOCH A PREČO POTOM FICO PRIMÁTORA DANKA OSOBNE PODPORUJE, DEMONŠTRUJE POLITICKÚ PODPORU OSOBE, AKO JE PRIMÁTOR DANKOV V POPRADE, KDE SA TUNELUJE, VYPALUJE? 


3. MAJETOK PRIMÁTORA DANKA, FINANČNÉ TRANSAKCIE, PREPOJENIA OSÔB Z BYZNYSU, POLITIKY. NA ZÁKLADE PODOZRENIA Z LEGALIZÁCIE PRÍJMOV Z TRESTNEJ ČINNOSTI, PREVEROVANIA MAJETKU A MEDIALIZOVANÝCH INFORMÁCIÍ, AKO BOLI PREVERENÉ PREPOJENIA A PROFITY MIEN AKO DANKO-PRIMÁTOR, TELENSKY-AQUAPARK, KOVÁČIK-FORZA, PREZIDENT FUTBALU A ĎALŠÍCH OSÔB, KEĎ EXISTUJÚ INDÍCIE O DAROCH, ZÁUJMOCH,  SPONZORINGU, PRENÁJMOCH, VKLADOCH, PREDAJOCH, STYKOCH AJ S POLITIKMI, OVPLYVŇOVANÍ VEREJNOSTI, POLITIKY, OSOBNÝCH VZŤAHOCH A PROFITOCH?


 


4. DANKOVE FUNKCIE, VÝROKY „ROBIL SOM POLOVÝPALNÍKA“,„TÍ ČO SI MYSLÍM ŽE BY MALI DAŤ PENIAZE“, PREDAJE MAJETKU, DOTÁCIE, PRENÁJMY, ZÁKAZKY, SPONZORSTVO, SPONZORI, PREPOJENIE OSÔB, FUNKCIÍ, FINANČNÝCH TOKOV, PROFITOV. AKO JE MOŽNÉ, ŽE PRIMÁTOR DANKO PODPÍSAL A MESTO ODOSLALO A ZAPLATILO 521 POZVÁNOK PODNIKATEĽOM, MOŽNÝM SPONZOROM HOKEJA A DANKO, MESTO NEVIE KTO, KDE, AKO K TEJTO VECI VYDAL POKYNY, SPRACOVAL, NAPÍSAL POZVÁNKY, AKO VYKONAL SELEKCIU 521 PODNIKATEĽOV Z PRIMÁTOROM DANKOM PREZENTOVANÝCH ASI 1800 PODNIKATEĽOV V MESTE POPRAD? AKO TO SÚVISÍ S VÝROKMI PRIMÁTORA DANKA V JEDNEJ OSOBE PRIMÁTORA, PREZIDENTA HOKEJOVÉHO KLUBU, ŠTATUTÁRA PODPISUJÚCEHO UZNESENIA, ZMLUVY O PREDAJI, PRENÁJME, ZÁKAZKY, DOTÁCIE OD ROKU 2002 V STOVKÁCH MILIÓNOV KORÚN ČI DESIATKACH MILÓNOV EUR, VÝROKMI PRIMÁTORA DANKA „ROBIL SOM POLOVÝPALNÍKA“-„TÍ ČO SI MYSLÍM ŽE BY MALI DAŤ PENIAZE“?

 

5.TUNELOVANIE, KRADNUTIE V DESIATKACH MILIÓNOV KORÚN V AQUAPARKU POPRAD S MAJETKOM MESTA. AKO JE MOŽNÉ ŽE DANKO A MESTO „NEMÁ INFORMÁCIE“ ODPOVEDE NA DESIATKY OTÁZOK AKO NAPRÍKLAD: AKO JE MOŽNÉ. ŽE DANKO S FUNKCIAMI PRÁVAMI A POVINNOSŤAMI NEVIE U BRITSKEJ SPOLOČNOSTI LETHEBY & SONS LTD VEREJNOSTI DOKLADMI DOLOŽIŤ VLOŽENIE VKLADU JEJ VLASTNÝCH NEPOŽIČANÝCH FINANČNÝCH PROSTRIEDKOV CCA 1,8 MILIARDY SK OD ROKU 2002-2012, (KTORÝ JEJ ZMLUVNE GARANTOVAL 85% PODIEL V SPOLOČNOSTI AQUAPARK POPRADA A LEN 15% PODIEL MESTU POPRAD), KTORÁ JE PREZENTOVANÁ AKO VÄČŠINOVÝ (85%) SPOLOČNÍK AQUAPARKU POPRAD SPOLU S OSOBOU TELENSKY, KEĎ V RÔZNYCH VÝKONNÝCH, KONTROLNÝCH FUNKCIÁCH MESTA POPRAD A AQUAPARK POPRAD SÚ PRIMÁTOR DANKO A OSOBA TELENSKY, KTORÍ SA SPOLU ZÚČASTŇUJÚ NA RÔZNYCH SÚKROMNÝCH A OFICIÁLNYCH AKCIÁCH? PREČO SA OBJAVUJÚ VO VLASTNÍCTVE. FINANCOVANÍ, ODSTUPOVANÍ POHĽADÁVOK ĎALŠIE NEZNÁME SPOLOČNOSTI AKO - AF NOMENEES LTD (JERSEY), - CAREER DEVELOPMENT (C.D.F.) LTD LUTON (GB), - PADFOOT FINANCE LTD?

6.BRANTNER - PREČO DANKO NEVIE UVIESŤ MIESTA A VEĽKOSŤ LIKVIDOVANÝCH DIVOKÝCH SKLÁDOK BRANTNEROM V TISÍCKACH € ZAPLATENÝCH OBČANMI? 7. DOTÁCIE - PREČO DANKO NEVIE SPRÍSTUPNIŤ ÚČTOVNÉ DOKLADY DOTÁCIÍ V TISÍCKACH EUR AJ V KHL, HC LEV POPRAD? 8. SLUŽOBNÉ AUTO – PREČO SA DANKO VOZÍ NA SLUŽOBNOM AUTE A NEVIE V NIEKTORÝCH VÝKAZOCH UVIESŤ AKÝ BOL CIEĽ SLUŽOBNEJ CESTY? 9.DANKOVA REPREZENTAČNÁ POLOŽKA - „DANKOVA ZAMESTNANKYŇA" NAKUPUJE V SUPERMARKETOCH Z NEIDENTIFIKOVANÝCH PEŇAZÍ POTRAVINY, OVOCIE, NÁPOJE, POTOM SA POKLADNIČNÉ BLOKY PREPLÁCAJÚ V MESTSKEJ POKLADNI Z REPREZENTAČNEJ POLOŽKY DANKA A DANKO NEVIE PRESNE ZDÔVODNIŤ, KTO POTRAVINY, OVOCIE, NÁPOJE ZJEDOL A VYPIL A PRI AKEJ PRÍLEŽITOSTI? DANKO NEVIE MENÁ A ÚDAJE O OSOBÁCH DUCHOVNÝCH, PRACOVNÍKOV MINISTERSTVA VNÚTRA, OBCHODNOM ZÁSTUPCOVI S KTORÝMI VRAJ SLUŽOBNE OBEDOVAL? 10. ODMENY POSLANCI - PREČO DANKO KLAMAL O ODMENÁCH POSLANCOV, PRIEMERNÝCH NÁKLADOCH NA ODMENY POSLANCOV, ŠETRENÍ NA NICH? PREČO SA V POPRADE VEDÚ ODMENY V INEJ POLOŽKE AKO V INÝCH MESTÁCH? 11.FIRMA BZ A BYTY V BRATISLAVE - PREČO DANKO PODPÍSAL UZNESENIA O PREDAJOCH DESIATOK TISÍC METROV2 POZEMKOV FIRME BZ V POPRADE A POTOM IBA NÁHODOU OSOBY S NÍM PREPOJENÉ SI KUPUJÚ BYTY V BRATISLAVE V OBJEKTE PREPOJENOM NA FIRMU BZ? 12. ÚČTY, MAJETOK, FINANČNÉ TRANSAKCIE - PREČO DANKO OSOBNE NEODPOVEDAL NA OTÁZKY ČI MAL LEBO NEMAL ZRIADENÉ ÚČTY S FINANČNÝMI PROSTRIEDKAMI V ZAHRANIČÍ? PREČO NEBOLI SPRÍSTUPNENÉ FINANČNÉ TRANSKCIE KÚPY BYTU V ANGLICKU, DAROVANIA AUTA BENTLEY? 13.PLATY ODMENY - PREČO DANKO VEREJNOSTI NESPRÍSTUPNIL PLATY A ODMENY VEDÚCICH PRACOVNÍKOV MESTA? 14.ODCHODY PROKURÁTOROV, VYŠETROVATEĽA, NOVINÁROV – PREČO ODCHÁDZAJÚ NOVINÁRI, PROKURÁTORI A VYŠETROVATEĽ Z FUNKCIÍ V POPRADE KEĎ RIEŠIA NIEKTORÉ PRÍPADY SÚVISIACE S OSOBAMI Z AQUAPARKU POPRAD, MAJETKOM A NA NÁMESTNÍKA PROKURÁTORA V POPRADE JE POVÝŠENÝ PROKURÁTOR, KTORÝ „VEĽMI NERIEŠIL“ SÚVISIACI PRÍPAD? 15.AKÉ DOHODY ROBÍ DANKO S POLITICKÝMI STRANAMI, AKÉ FUNKCIE, MIESTA, PROFITY ZÍSKAVAJÚ POSLANCI A PRÁVNICKÉ A FYZICKÉ OSOBY RÔZNE PREPOJENÉ NA VPLYVNÉ OSOBY V MESTE, KRAJINE, ZAHRANIČÍ?

 

AKO DÔSLEDNE SA TO A INÉ PREVERUJE? KOHO ZÁUJMY VYŠETROVATEĽ, PROKURÁTOR OCHRAŇUJE? KOHO POLITIK PODPORUJE?
SPRACOVANÉ VO VEREJNOM ZÁUJME. VIAC NA www.popradradio.sk. IMRICH BODY

Celý článok...

V Poprade sa vyučtovávajú dotácie bez faktúr. Na zdrape papiera. Za desiatky tisíc €.

24.02.2013, 16:42 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2342

 

Volajme topopradský kolotoč“. Pekne „vyfarbený“ primátorom, majorkou vyšetrovateľkou a prokurátorkou námestníčkou, z Popradu. Bol „postavený„ v Poprade. So zlým úmyslom primátora, 19 poslancov, vyšetrovateľky, prokurátorky a záujmovej skupiny míňajúcej verejné mestské zdroje. Napríklad dotácia asi 231 tisíc € (asi 9,5 milióna bývalej meny) pre HC LEV Poprad vyúčtovaných bez účtovných dokladov. Zapíšme do histórie. Dátum 18.4.2011, 10. hodinu a 11 minútu, ako „novú“ úroveň samosprávnej legislatívy použitia verejných zdrojov s vyúčtovaním dotácií v stovkách tisíc € „bez faktúry“. Tiež následne „nový“ stupeň ochrany verejného záujmu vedením mesta, políciou a prokuratúrou pri kontrole, vyšetrovaní použitia verejných zdrojov a dozore nad vyšetrovaním a postupmi toho všetkého. Volajme topopradský kolotoč“. Veď ako ináč nazvať „kruh“, keď si podľa zákona o informáciách vypýtate od primátora Popradu Danka, napríklad podpisujúceho zmluvu s konateľom HC LEV Poprad Slavčevom z českých Karlových Varov, účtovné doklady vyúčtovania dotácií v desiatkach či stovkách tisíc eur a tak ako ich nemáte po uplynutí zákonnej lehoty na sprístupnenie požadovaných informácií poskytovateľom alebo prijímateľovi, tak ich nemáte ani po oznámení polícii a prokuratúre v Poprade a môžete to opakovať, ale s rovnakým výsledkom. Po oznámení že Danko, mesto Poprad, nevie preukázať na základe účtovných dokladov či vôbec boli peniaze občanov boli použité podľa podpísaných zmlúv primátorom Dankom a že na základe indícií netransparentnosti, nie je možné vylúčiť ani to, že sa poskytnutá dotácia použila „na iný účel, než je uvedené v zmluve“.


 

18.4.2011, o 10. hodine a 11 minúte prijali jednohlasne 19 poslanci mesta Poprad text nového Všeobecne záväzného nariadenia mesta Poprad č. 1/2011, podpísaného primátorom Dankom, o poskytovaní dotácií z rozpočtu Mesta Poprad. V §6 Vyúčtovanie dotácie, čl.2 s textom „prijímateľ dotácie je povinný predložiť vyúčtovanie použitých finančných prostriedkov a vyhodnotenie publicity akcie „na predpísanom tlačive“. Teda nie predložením kompletných účtovných dokladov, ale vypísaním riadku tabuľky aj rukou na „zdrape papiera“ bez overiteľných účtovných dokladov. Ako napríklad HC LEV Poprad s osobou Slavčevom z Karlových Varov napríklad len v jednej z viacerých dotácií v sume 100 000€ (asi 3 milióny starej meny), bez priložených účtovných dokladov.

Obr. Na "zdrape papiera, vypísané rukou, bez priložených účtovných dokladov, napr. HC LEV Poprad 

 

„Popradský kolotoč“ funguje dookola v 4 základných „otočkách“ asi takto:

Celý článok...

FICO - SMER, VLÁDA, DRŽÍ PALCE, JE NA STRANE 1/2 VÝPALNÍKA, DANKA POPRADSKÉHO PRIMÁTORA. POČULI TO AJ PROKURÁTORI A VYŠETROVATELIA?

09.02.2013, 10:30 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1717

Fico. Držím palce pán primátor. Politický život je v meste veselý - počul Fico - a od koho to počul? A vraj podľa Fica všade je niekto koho treba odvolať.   A vraj podľa Fica všade je niekto na koho treba podať žalobu. A vraj podľa Fica všade je niekto koho treba politicky zlikvidovať. A preto Fico demonštratívne, pred verejnosťou, novinármi hovorí "PÁN PRIMÁTOR DRŽÍM PALCE". Ak sa musí na podporu primátora Danka prísť vyjadrovať až samotný predseda vlády Fico, predseda Smeru Fico, teda ten, čo má kontakty, priamy alebo nepriamy vplyv na rôzne orgány či osoby z bezpečnosti štátu, musia byť informácie, indície o vážnych podozreniach súvisiacich s osobou s menom Danko vážne. Aj keď sa popradský primátor Danko na verejnosti a v prítomnosti Fica smeje. Opakovane tieto indície poskytnem verejnosti, poslancom, bezpečnostným orgánom štátu a aj Ficovi.  Aj keď    Fico demonštratívne, pred verejnosťou, novinármi hovorí "PÁN PRIMÁTOR DRŽÍM PALCE", čím nepriamo, verbálne, nahlas,  ako predseda vlády, vedome, či nevedome, všetkým hovorí na koho je strane. Hovorí to v dobe petície "za odvolanie primátora", v dobe podávania podnetov na orgány činné v trestnom konaní. Veď to čo Fico hovorí, možno počúvajú aj osoby z bezpečnostných orgánov štátu, teda aj z  polície, prokuratúry.  Je to možné? Imrich BODY. 

Celý článok...

TUNELOVANIE AQUAPARKU POPRAD. A DANKO PROSÍ O ODVOLANIE. NA ASI 69 OTÁZOK O FINANCOVANÍ, VLASTNÍKOCH, ZAKLADANÍ MAJETKU MESTA V ZAHRANIČÍ, TUNELOVANÍ ODPOVEDAŤ NEVIE.

13.02.2013, 08:14 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1348

A TOTO JE POPRADSKÝ PRIMÁTOR? KTO VLASTNE "RIADI A KONTROLUJE" MESTO A JEHO MAJETOK? TO A 69x INÉ NEZAUJÍMA DANKA, KUBÍKA, POSLANCOV, PROKURÁTORA, VYŠETROVATEĽA. TO SÚ TÍ, ČO SA "BRITSKÉHO DAŇOVÉHO RAJA JERSEY" DOTKNÚŤ BOJA? DANKO, KUBÍK, POSLANCI, PROKURÁTOR, VYŠETROVATEĽ - POPRADSKÍ "HRDINOVIA".

TUNELOVANIE AQUAPARKU. MAJETOK MESTA V AQUAPARKU. DANKO, KUBÍK, LUČIVJANSKÝ ZÁSTUPCOVIA MESTA OD ROKU 2002 V AQUAPARKU. DANKO ALE VRAJ NIČ NEVIE O TUNELOVANÍ, FINANCOVANÍ, MAJITEĽOCH, ZAKLADANÍ MAJETKU AJ V ZAHRANIČÍ, OSOBÁCH A PENIAZOCH AJ Z DAŇOVÉHO RAJA OSTROVA JERSEY. NEVIE ODPOVEDAŤ "IBA" NA 69 OTÁZOK V TEJTO SÚVISLOSTI. ČO JE DANKO VYDIERANÝ, ZAVIAZANÝ, PROFITUJÚCI, ALEBO LEN ZBABELÝ? DANKO NAMIESTO KONTROLY,  ŽIADANIA ODPOVEDÍ -O ODVOLANIE PROSÍ, O ODVOLANIE PROSÍ, PROSÍ. A POSLANCI? NIČ NEKONTROLUJÚ, NA NIČ SA NEPÝTAJÚ. A DANKA BEZ OTÁZOK, ČO CELÉ ROKY KONTROLOVAL, ODVOLAJÚ. A DANKOVI POSLANCI ODHLASUJÚ DO DOZORNEJ RADY - KUBÍKA. TOHO KUBÍKA, ČO PODPISUJE ZMLUVU O AQUAPARKU S OSOBOU S FUNKCIOU - RIADITEĽ, Z BRITSKÉHO DAŇOVÉHO RAJA OSTROVA JERSEY. A ŽE RIADITEĽ BOL NIEKTO INÝ? TO A 69x INÉ NEZAUJÍMA DANKA, KUBÍKA, POSLANCOV, PROKURÁTORA, VYŠETROVATEĽA. TO SÚ TÍ, ČO SA "BRITSKÉHO DAŇOVÉHO RAJA JERSEY" DOTKNÚŤ BOJA?   Imrich BODY 

Celý článok...

DANKO AKO VODIČ A PRIMÁTOR KAM IDE SO SLUŽOBNÝM BMW ZA PENIAZE OBČANOV, AK NEUVEDIE PRESNE KDE A S KÝM BOL?

14.02.2013, 20:35 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2031

Danko, Mesto Poprad nevie uviesť presný cieľ a presný účel jazdy primátora Danka ako vodiča na služobnom BMW podľa výkazu, ktorý sám primátor Danko podpísal. Danko vo výkaze jázd neuvádza presné miesto pracovného rokovania v Poprade, Kežmarku, Košiciach ani s kým na ktorom mieste rokoval.   Kde a prečo bol Danko na služobnom aute BMW za peniaze občanov?  Bol vôbec primátor Danko na pracovnom rokovaní, ak nevie uviesť vo výkaze presné miesto, účel, osobu?

Celý článok...

PRIMÁTOR POPRADU DANKO LŽIVO OBVIŇUJE OBČANA S MENOM BODY, KLAME, BEZTRESTNE S VEDOMÍM POLÍCIE, PROKURATÚRY OD 24.9.2012.

14.06.2013, 13:37 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1579


 

PRIMÁTOR DANKO SA NEPOCHVÁLIL NOVINÁROM, REDAKTOROM, NOVINÁM, TELEVÍZIÁM S TÝM, ŽE PODAL TRESTNÉ OZNÁMENIE A ŽALOBU NA OBČIANSKEHO AKTIVISTU ING.IMRICHA BODYHO. PREČO? LEBO KLAME A LŽIVO OBVIŇUJE S VEDOMÍM POLÍCIE A PROKURATÚRY? A NEOPRÁVNENE SA PRE TENTO ÚČEL NAKLADALO S OSOBNÝMI ÚDAJMI IMRICHA BODYHO - Z LISTINAMI MESTA URČENÝMI AJ DO RÚK DANKA. U PRÁVNEHO ZÁSTUPCU DANKA PRACUJE AKO KONCIPIENT OSOBA KTORÁ SA VOLÁ AKO - PRIMÁTOR A.DANKO. PREČO O TOM NEINFORMUJÚ NOVINÁRI, NOVINY, TELEVÍZIE? MAJÚ TO "ZAKÁZANÉ"?

Primátor Danko môže v Poprade, na Slovensku lživo obviniť občana s menom Body a to beztrestne, úmyselne s vedomím vyšetrovateľa a prokurátorov od 24.9.2012 lživým obvinením z trestného činu ohovárania. na kriminálnej polícii, následne žalobou na súd. Lživo sa tvrdí (bez predloženia dôkazu, predkladaním nepravdy, krivou výpoveďou, neoprávneným nakladaním s osobnými údajmi Imricha Bodyho-listinami mesta), že body publikoval „článok“ na www.popradradio.sk prevzatím z anonymnej zahraničnej stránky www.scribd.com/doc/8308/2958/PoGo o majetku Danka, čím vraj boli publikované klamstvá šírené na verejnosti. A body má niesť trestnú zodpovednosť, má stiahnuť článok, má sa ospravedlniť takou formou a za také peniaze „ako si Danko zadá v rôznych novinách“. Do spisu kriminálnej polície, žaloby na súd, ale nebol doteraz Dankom, vyšetrovateľom, prokurátormi doložený žiadny „článok“- dôkaz. Prečo? Lebo Body na popradradio.sk nepublikoval taký článok, taký článok body nenapísal, taký článok neexistoval, neexistuje na popradradio.sk. Primátor Danko môže v Poprade, na Slovensku lživo obviniť občana s menom Body a to beztrestne, úmyselne s vedomím vyšetrovateľa a prokurátorov od 24.9.2012 lživým obvinením z trestného činu ohovárania. na kriminálnej polícii v Poprade, následne žalobou na súd v Poprade. 

PRIMÁTOR POPRADU DANKO LŽIVO OBVINIL NA KRIMINÁLNEJ POLÍCII, NA SÚDE V POPRADE OBČANA S MENOM IMRICH BODY. IMRICH BODY V 1. PORADÍ MUSEL VYPOVEDAŤ NA KRIMINÁLNEJ POLÍCII, IMRICH BODY JE ŽALOVANÝ V 1.PORADÍ - NA ZÁKLADE LŽIVÉHO OBVINENIA, KLAMSTVA, NEOPRÁVNENÉHO NAKLADANIA S OSOBNÝMI ÚDAJMI - LISTINAMI MESTA POPRAD.

Celý článok...

DANKO "SLUŽOBNE TELEFONUJE". A NEVIEME S KÝM, KEDY, AKO DLHO, ZA KOĽKO €, Sk.

19.02.2013, 20:39 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1811

PRIMÁTOR POPRADU DANKO SLUŽOBNE TELEFONUJE A DANKO, MESTO POPRAD NEVIE SPRÍSTUPNIŤ TIETO  INFORMÁCIE:  

 1. Počet prevolaných minút, hodín za obdobie využívania jednotlivých služobných mobilných telefónov využívaných, pridelených osobne primátorovi Dankovi jednotlivo po rokoch od roku 2003 do súčasnosti.
 2. Kópie výpisov odchádzajúcich hovorov jednotlivých služobných mobilných telefónov využívaných, pridelených osobne primátorovi Dankovi za rok 2011.
 3. Čísla faktúr za služby mobilnej siete jednotlivých služobných mobilných telefónov využívaných, pridelených osobne primátorovi Dankovi za rok 2011.

Celý článok...

PRIMÁTOR DANKO OBEDOVAL S NEZNÁMYMI DUCHOVNÝMI ZA VAŠICH 26 000 Sk. A DANKO NEVIE S KÝM OBEDOVAL, KTO BOL POZVANÝ, TEDA KTO JEDOL ZA PENIAZE OBČANOV.

17.02.2013, 14:42 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1407

Napríklad  29.1.2007 a 4.2.2008 sa údajne uskutočnili slávnostné obedy s duchovnými za účasti primátora Danka, zaplatené mestom Poprad, podľa zverejnených faktúr č.640041/2007, č.640131/2008, dodávatel Satel-Slovakia. Na 2 obedoch sa malo zúčastniť 2x15 osôb (duchovní a vedenie mesta). Primátor Danko, ktorý sa obeda zúčastnil a špecifikoval výdavky, mesto Poprad, prednostka mesta Poprad, ale nemajú informácie o menách, funkciách duchovných a všetkých osôb po jednotlivcoch, ktoré sa uvedených obedov zúčastnili. Nemajú informácie ani o účelu uvedených slávnostných obedov. Nemajú informáciu o menách, sídlach organizácií, ktoré jednotliví duchovní zastupovali. Nemajú ani kópie akéhokoľvek dokumentu potvrdzujúceho účasť konkrétne identifikovateľných osôb-duchovných, na obedoch (napr. pozvánka, list, oznámenia, ktorými by potvrdili oficiálne pozvanie konkrétnych jednotlivých duchovných z konkrétnych organizácií primátorom Dankom.  

PRIMÁTOR DANKO, MESTO NEDISPONUJE INFORMÁCIAMI O MENÁCH DUCHOVNÝCH, NEDISPONUJE INFORMÁCIAMI O......

Celý článok...

DANKO, DUCHOVIA ALEBO KTO A AKO SELEKTOVAL 521 PODNIKATEĽOV SPONZOROV HOKEJA Z ASI 1850 PODNIKATEĽOV V POPRADE?

07.02.2013, 01:25 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1858

RIMÁTOR DANKO PODPÍSAL 521 POZVÁNOK A MESTO ODOSLALO 521 POZVÁNOK MOŽNÝM SPONZOROM HOKEJA. DANKO, PREDNOSTKA MESTA ALE VRAJ NEVEDIA, KTO A KDE ICH NAPÍSAL, KTO A PODĽA ČOHO VYSELEKTOVAL 521 PODNIKATEĽOV Z POČTU ASI 1850 PODNIKATEĽOV V POPRADE.  

Primátor Danko a Mesto Poprad vraj nemajú informácie, kto a kde pozvánky napísal, kto vyselektoval a podľa akých kritérií vyselektoval mená 521 podnikateľov z celkového počtu asi 1850 podnikateľov v Poprade, ak Dankom bolo 521 pozvánok podpísaných a mestom bolo 521 pozvánok odoslaných. Primátor Danko a Mesto Poprad ani nevedia, kto a komu k takej činnosti vydal pokyny. Nechcú o tejto veci podrobnosti povedať. Prečo? Lebo Danko už raz povedal, že sa polovýpalníctvu v hokeji ako primátor venoval.

 

Dôkaz: Primátor Danko, Mesto Poprad nemajú informácie o tom, čo sami urobili, organizovali, podpísali, odoslali. Klikni na /domain/popradrad/files/textove-subory/0 521 možných sponzoroch hokeja Danko, Poprad nemá informácie .pdf

 

Čítaj viac...

Celý článok...

AGENT KOMUNISTOV, POSLANEC, BYTY,ARÉNY,CESTY A INÉ.......

24.11.2010, 18:16 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2863

KLIKNI SI

/domain/popradrad/files/letaky/list1strana.pdf

/domain/popradrad/files/letaky/list2strana.pdf

 1. AGENT KOMUNISTICKEJ ŠTÁTNEJ BEZPEČNOSTI A POSLANEC MESTA POPRAD, A PODPREDSEDA „MAJETKOVEJ“ KOMISIE POSLANEC M.B. MÁ NARODENINY. BLAHOŽELÁ MU PRIMÁTOR MESTA A.D.. SPOLU S POSLANCAMI PREDALI MAJETOK ZA ASI ¾ MILIARDY (Sk). NIEČO Z MAJETKU MESTA SA UŠLO AJ AGENTOVI S KRYCÍM MENOM „BIALKA“. „MARIÁN, BLAHOŽELÁM K NARODENINÁM...“.
 2. V NOVINÁCH PÍŠU, ŽE P.PČOLA POVEDAL, ŽE p.DANKO ZASTRAŠUJE PRED VOĽBAMI CEZ NASTRČENÝCH ĽUDÍ? PODAL SOM NA POLÍCIU OZNÁMENIE. NECH SA VIE, ČI SA PRAVDA HOVORÍ, ČI SI V POPRADE, NIEKTO Z ĽUDÍ „SRANDU“ ROBÍ. VYPOČUJTE POLICAJTI p.DANKA, p.PČOLU, HOKEJISTU, RIADITEĽA HOKEJA, NOVINÁRA A POVEDZTE ĽUĎOM, KTO V TEJTO VECI PRAVDU MÁ.
 3. SĽUBUJE 265 BYTOV PRE VÁS V „NOVOM POPRADE“? p. DANKO, BUDÚ TO VIAC SÚKROMNÉ (DRAHÉ), NEŽ MESTSKÉ BYTY. KÚPIL SI p. DANKO NOVÝ BYT V NOVOM OBJEKTE V POPRADE-VEĽKEJ? A „KORZÁR“ PÍŠE O BYTE V LONDÝNE,.........
 4. KLUB KHL, "RUSKÉ"  KARLOVE VARY, NEVIE NIČ O HOKEJI? p. DANKO MI „POVEDAL“, ŽE NEVIE, KTORÍ SPONZORI VYUŽÍVALI NA REKLAMU ZIMNÝ ŠTADIÓN. KOĽKO DALI PEŇAZÍ, AKÉ BOLI ZMLUVY, AKÉ BOLI PRÍJMY KLUBU Z MESTSKÉHO MAJETKU. NEVIE, ČI POVEDAŤ NECHCE? VEĎ BOL PREZIDENT A PRIMÁTOR. KTO, KOMU A KEDY, DAL MILIÓNY? AK TU KLUB KHL V POPRADE BUDE, ČI UŽ JE, AKÉ TO BUDE? PREZRADIA SPONZORI NOVÉHO KLUBU SVOJU A PEŇAZÍ IDENTITU? KOĽKO, KOMU PEŇAZÍ DAJÚ? KOHO A AKÉ ZÁUJMY AJ Z „RUSKÝCH“ KARLOVÝCH VAROV TU ZASTUPUJÚ?
 5. FUTBALOVÉ CENTRUM IDÚ ROBIŤ p.DANKO, PREZIDENT SLOVENSKÉHO FUTBALU J.K., ČO DANKOVI VRAJ DAROVAL BENTLEY, AJ FIRMA S DANKOM V DOZORNEJ RADE, AJ „SK/EU FONDY“. V TV POVEDALI, ŽE SA IDE STAVAŤ. ŽE SA „DISPONUJE ÚZEMNÝM ROZHODNUTÍM“. JA SOM ALE NA MESTSKOM ÚRADE ZISTIL, ŽE ÚZEMNÉ ROZHODNUTIE „RIVER SIDE“ JE UŽ ROK NEPLATNÉ. NEPOVEDAŤ CELÚ PRAVDU NIE JE KLAMANIE? p. DANKO TAM SEDEL, ČO TO NEVEDEL? NAJPRV Z FUTBALU „ODCHÁDZAŤ“ a PRI „EU/SK FONDOCH“ SA STRETÁVAŤ?
 6. 1000€ CELEBRITE V POPRADE (30 000 Sk) ZA 3 HODINY V ROBOTE.PREČO NAŠE CELEBRITY NEKRITIZUJÚ STAROSTOV? LEBO Z NICH MOŽU STAROSTOVIA UROBIŤ, ČI ROBIA MILIONÁROV. PRE DOCHODCOV V POPRADE VYSTÚPIL JEDEN SPEVÁK. A DOSTAL 1000€/3HODINY. AK CELEBRITA VYSTÚPI 10 KRÁT V MESTÁCH, ZAROBÍ 300 000 (V Sk). A MILIÓNY ZA ROK. MOJA ŽENA 2 ROKY NA 300 000 ROBÍ. CELEBRITA TO ZA „MESIAC“ OD STAROSTOV Z VAŠICH DANÍ ZAROBIŤ MOŽE. A VY PLAŤTE O 156% VYŠŠIE DANE
 7. PREZIDENT KRAJINY, „ŠÉF“ SMERU - SOCIÁLNE ORIENTOVANÍ, PODPORUJÚ DANKA.„MALÝ DLH“ SA CHVÁLI. ALE ZA p.DANKA SA ŤARCHA V POPLATKOCH, DANIACH A BÝVANÍ „SOCIÁLNE“ PRENIESLA NA OBČANA. ROZPREDÁVANÝ „STRATEGICKÝ MAJETOK MESTA“ ZA VIAC AKO ¾ MILIARDY (Sk). „DAŇOVÉ ZDRAŽOVANIE“ ZVÝŠENÍM DANÍ PRIEMERNE O 156%. PRI PRÍJMOCH Z DANÍ A PREDAJA MAJETKU ZA ASI 3,6 MILIARDY (Sk) ZA ROKY 2003-1/2-2010 POSTAVILI LEN ASI 80 BYTOV-TAK UROBILI AJ NIEKTORÉ „DEDINY“. NIE SÚ ZREKONŠTRUOVANÉ A MODERNE VYBAVENÉ ŠKOLY. NIE SÚ OPRAVENÉ CESTY - TERAZ SA ROBIA NA DLHY.
 8. ZA p. DANKA SA KLAMALO O ODMEŇOVANÍ POSLANCOV●NEZVEREJNILI PLATY A ODMENY „ŠÉFOV“ POPRADSKÝCH NOVÍN A TELEVÍZIE●NEZVEREJNILI PLATY A ODMENY VEDÚCICH ZAMESTNANCOV MESTA. NEREŠPEKTOVALI ANI PROKURÁTORA, KTORÝ ICH UPOZORNIL NA PORUŠENIE ZÁKONA. AKÉ PLATY A ODMENY ZA „NAD-PRACU“ DOSTÁVALI?
 9. POLÍCIA ZA 1€? POLÍCIA SI HOKEJ ZA 1€/ROK ZAHRAJE? A VY OBČANIA PLAŤTE. ZA p. DANKA DOSTALI POLICAJTI PRENÁJOM HOKEJOVEJ ARÉNY „ZADARMO“- ZA 1 €. VIETE ŽE NIEKTORÍ ŠTÁTNI AJ MESTSKÍ POLICAJTI KLAMÚ V NIEKTORÝCH PRÍPADOCH TÝKAJÚCICH SA VYŠETROVANIA OSOB ZO SAMOSPRÁVY MESTA?
 10. AKO POPRAD OPRAVUJE CESTY Z VAŠICH DANÍ NA DLH? MAJETOK ZA ASI 3/4 MILIARDY (V SK) PREDALI, ASI 200 MILIÓNOV (V SK) DALI DO MESTSKEJ FIRMY „SPRÁVA KOMUNIKÁCIÍ“. A CESTY VO VEĽKOM NEOPRAVILI. MESTO NEVIE, KOMU VŠETKÉMU (SUBDODÁVATELIA) VYPLATILI VAŠE PENIAZE ZA OPRAVY CIEST. p. DANKO PODPIS DAL NA ZMLUVU S FIRMOU V MÁJI 5/2010 S PEVNOU CENOU S DPH ZA ASI 85,7 MILIÓNA (V SK), KTORÁ UMOŽŇUJE DODATKY? ALE KOĽKO SME SKUTOČNE UŽ DALI ALEBO DÁME NA DLH PEŇAZÍ ZA CESTY? MESTO MÁ VLASTNÚ FIRMU NA CESTY TAK PREČO NA CESTÁCH ROBILI ĎALŠIE FIRMY Z BARDEJOVA, KOŠÍC, VRANOVA n. TOPĽOU, STAREJ ĽUBOVNE A INÉ? 10 ROČNÁ ZÁRUKA NA CESTY JE MÁLO, ČI VEĽA? OPRAVY SA AJ TAK ROBILI, ŽE V JEDNOM MESIACI JEDNA FIRMA VÝTLKY OPRAVOVALA A V DRUHOM MESIACI INÁ FIRMA ASFALT VYREZALA.
 11. GARÁŽ, 2ŽENY A 2BYTY V BRATISLAVE, VOĽBY A POZEMKY. KEBY PREDALI FIRME ASI 226 TISÍC m2 POZEMKOV AKO STAVEBNÉ ZA 1050 SK/m2, A NIE AKO „POLE“ ZA 300 SK/m2,, MALI BY SME NIE 60 ALE AŽ 230 MILIÓNOV. VIAC BY OPRAVILI CIEST BEZ ZADLŽOVANIA●NIE LEN p. LUČIVJANSKÝ VYUŽÍVAL GARÁŽ ZA LANDSTORE KDE JE PREPOJENIE NA FIRMU, KTOREJ SA ZA 300 Sk/m2 PREDALI POZEMKY●2 ŽENY SPOJENÉ S p. DANKOM MAJÚ 2 BYTY V BRATISLAVE TAM, KDE MÁ BYT AJ OSOBA S MENOM ZÁSTUPCU FIRMY KTOREJ SA PREDALI POZEMKY ZA 300 SK/m2. A FIRMA ČO „KÚPILA ZA 300 Sk/m2“, MOŽNO BUDE „MAŤ V MESTE ZÁSTUPCU-POSLANCA.“
 12. ZA p.DANKA MESTO NEVIE, KTORÝM SUBDODÁVATEĽOM VYPLATILO MILIÓNY (Sk), ZA ZÁKAZKY KTORÉ ZÍSKALI FIRMY EUROVIA, STEMP-M&G, STRABAG a ĎALŠIE? NEVIE KOMU VŠETKÉMU ZAPLATILI ZA - OBNOVA CIEST, PREDSTANIČNÝ PARK I. A II.ETAPA, PARK PRI KOSTOLE SV. CYRILA A METODA, ODDYCHOVÁ ZÓNA ALLENDEHO ULICA MATEJOVCE, CYKLISTICKÝ CHODNÍK KVETNICA, DOM KULTÚRY V POPRADE, NÁJOMNÉ BYTY MATEJOVCE? NAJPRV SÚŤAŽ S NAJNIŽŠOU CENOU NEJAKÁ FIRMA VYHRAJE A POTOM SI SAMA „VNÚTORNÉ CENY A DODÁVATEĽOV KONTROLUJE?“
Celý článok...

DANKO „KONTROLUJE“ DOTÁCIE ZA MILIÓNY BÝVALEJ MENY

05.01.2010, 22:18 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2298

      Danko „mal a má kontrolu“ nad dotačnými tokmi v desiatkach miliónov ročne. O niektorých sám rozhoduje, iné „kontroluje“.

   „Za Danka“ smerujú stovky miliónov dotácií do oblastí nad ktorými má „rozhodovaciu a organizačnú kontrolu.“ 143 miliónov (Sk) dotácií v dvoch výdavkových položkách smeruje do oblastí pod jeho rozhodovacou, alebo organizačnou „kontrolou“. Na činnosť hokejového klubu išlo asi 33 miliónov. Na prideľovaní dotácií boli, alebo sú zainteresovaní aj niektorí súčasní poslanci mesta. Napríklad v hokeji sa z dotácií vyplácali odmeny hráčom v dobe, kedy dosahovali najhoršie výsledky.

 

 

NEDOSTAL SOM OD ORGÁNOV MESTA  PRESNÉ INFORMÁCIE O DOTÁCIÁCH.

 

Chcel som informácie o dotáciách. Mesto mi dodalo podklady formou, ktorá neumožňuje presnú kontrolu. Požiadal som o vyúčtovanie dotácií podľa dvoch čísiel položiek funkčnej klasifikácie výdavkov mestského rozpočtu. Ak si myslíte, že mi sedeli sumárne čísla z rozpočtu a sumárne čísla dodaných podkladov podľa položiek funkčnej klasifikácie z dokumentu podpísaného prednostkou mesta, tak sa mýlite.

 

Organizačná štruktúra mestského úradu je urobená tak, aby mal veľké zdroje do športu a povoľovací mechanizmus „pod kontrolou primátor“. Organizačne je pod ním oddelenie správy majetku, viacúčelová Aréna, Správa zimného štadiónu, futbalového štadiónu a ostatných malých športových zariadení. A navyše oddelenie miezd.

.

 

 

 

Celý článok...

10-100 MILIÓNOVÉ ŠKODY, PRI POZEMKOVOM VÝPREDAJI

29.11.2009, 18:17 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2878

Ako sa predávali pozemky za Danka. Za Danka sa k 5/2009 predal nehnuteľný majetok mesta za asi 680 miliónov, teda za asi ¾ miliardy bývalej meny.

 

Podľa verejne dostupných zdrojov sa dnes (11/2009 – kríza trhu s nehnuteľnosťami) bežne predávajú pozemky v Poprade a jeho mestských častiach napríklad prostredníctvom realitných kancelárií za trhovú cenu minimálne 66 – 99 € (teda asi za 2 000–3 000 Sk/m2. Pritom v Poprade sa v rokoch 2003-2009 podľa môjho úsudku vykonali netransparentné predaje pod cenu, bez transparentných pravidiel pre širokú verejnosť, vopred vybraným záujemcom, bez transparentných cenových podkladov podľa dodaných podkladov zhruba takto:

 1. Bolo vykonaných asi 632 predajov a predal sa majetok mesta za asi 680 miliónov Sk (asi 23 miliónov eur).
 2. Od roku 2003 do ½ roku 2009 bolo vykonaných podľa údajov ktoré mám z mestského úradu na základe zákona o informáciách, iba asi 71 znaleckých posudkov na predaje pozemkov mesta, pričom celkový počet znaleckých posudkov zadaných od mesta bol len asi 48. A to napriek tomu, že podľa Zásad hospodárenia s majetkom Mesta Poprad čl. 6 (1), určovanie ceny majetku, pri predaji pozemkov sa určuje cena (pri predaji objektov zmluvná cena) s prihliadnutím na ocenenie vykonané podľa osobitného predpisu (Vyhláška Ministerstva spravodlivosti SR č. 492/2004 o stanovení všeobecnej hodnoty). Prečo nebol na každý predaj pozemku vykonaný znalecký posudok? Prečo ho členovia komisií a rady nedali pripraviť pre zastupiteľstvo, keď to ukladajú zásady hospodárenia a sú záväzné?

 

3. Za asi 2 000-3 000 Sk/m2 (66-99 €) bolo vykonaných len asi 29 predajov, asi 4,6%

4. Za asi 4 058-4 230 Sk/m2 (134-140€) bolo vykonaných len asi 6 predajov, asi 0,9%

5. Za asi 5 000 Sk/m2 (166€) boli vykonané len asi 3 predaje, asi 0,5 %, za vyššiu cenu sa predali   väčšinou veľmi malé rozlohy.

Celý článok...

LEN NIEKTORÉ ZÁKAZKY, ZA DANKA

29.06.2009, 18:47 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2137

 

Len tri príklady - rekonštrukcia zimného štadióna, prestavba obradnej siene a živnostník, straník a poslanec Košický.

 

Niekto pracuje, drie hlavou, alebo rukami celý rok. Niekto hľadá robotu a nedostane ju. Niekto ale dostane „robotu“ od mesta aj viac krát. A nemusí pracovať celý rok. Stačí mesiac, dva, pol roka. A dostane to, čo niekto nedostane za celý rok, dva, alebo celý život. Priemerný plat (hrubý) za mesiac v okrese Poprad je asi okolo 14 000 Sk, čo je 168 000 Sk za rok a 336 000 Sk za dva roky. Z peňazí občanov mesta sa tak „bohato“ odmeňovali niektoré práce zadávané mestom, ktorých realizácia trvala podľa môjho názoru možno mesiac, dva. Prečo? Možno preto, že podnikateľ musel potom z peňazí daňových poplatníkov aj „sponzorovať“? Takže len tri príklady - rekonštrukcia zimného štadióna, prestavba obradnej siene a živnostník, straník a poslanec Košický.

 

REKONŠTRUKCIA ZIMNÉHO ŠTADIÓNA

 

Pán Ing. M.B. robí pre mesto znalecké posudky cien pozemkov, je v podnikateľskej komisii mesta, má firmu a dostáva zákazky od mesta.

Celkové náklady na rekonštrukciu zimného štadióna predstavovali asi 100 miliónov 390 tisíc (Sk). Náklady na stavebné práce predstavovali asi 98 miliónov 913 tisíc. Náklady na prestavbu zázemia predstavovali asi 17 miliónov 820 tisíc. Prestavbu zázemia zimného štadióna za 17 miliónov 800 tisíc Sk robila firma STAV-ING, s.r.o, v ktorej je pán Ing. M.B. spoločníkom aj konateľom. Pán Ing. M.B., je zároveň členom majetkoprávnej a podnikateľskej komisie a zároveň pre mesto vykonáva znalecké posudky cien pozemkov pri predajoch mesta. Táto firma zároveň figurovala na pútačoch hokejového štadióna ako sponzor?, prezidentom hokejového klubu bol primátor Danko. Táto firma dostáva aj iné zákazky, napríklad pešie a oddychové zóny Juh III a Južný park a revitalizácia zelene a detských ihrísk sídliska Západ . Členovia komisia majetkovoprávnej a podnikateľskej Ing. Milan Lučivjanský – predseda, Marián Bystrý – podpredseda, členovia...... Náklady na výrobu, dodávku a montáž 

Celý článok...

AKO SA "TOČILI" KORUNY V HOKEJI

27.05.2009, 10:56 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 6056

Za najhorší výsledok najviac peňazí ? Kto získal viac, občania mesta, fanúšik, alebo verejný činiteľ, sponzor, "ľudia okolo hokeja"? Ktoré otázky by sme si mali položiť po dočítaní článku? Pozri sa na jeho koniec.

 

Strávil som ešte za bývalého režimu v osemdesiatych rokoch krátky čas pri 2. českej hokejovej lige v západných Čechách v rámci mužstva ozbrojených síl. Už vtedy som mal možnosť vidieť (česť výnimkám), že hokej nie je pre mnohých len potešením, športom a zamestnaním, ale hlavne priestorom na „sebeckú sebarealizáciu“ cez spoločenské kontakty, ktoré z toho vyplývali. „Mocní mesta“, či už z továrne, mestského úradu a ľudia „okolo hokeja“, ťažili z popularity športu medzi občanmi v rôznych podobách. Je to dnes iné, alebo horšie? Ako to je, bude a hlavne bolo v Poprade? Podľa môjho názoru je v skratke výsledok taký. Občania Popradu pri hokeji prišli o desiatky miliónov bývalej meny, ktoré mohli byť použité na dôležitejšie veci. Občania Popradu prišli o pozemky, ktoré mohli byť „predané sponzorom inak,“ alebo mohli patriť občanom Popradu. Občania zo svojich daní financovali „zákazky pre sponzorov“, ktoré mohli byť lacnejšie. A niektorí občania Popradu okolo hokeja si výrazne finančne a majetkovo prilepšili. A Poprad skončil pri takých obrovských zdrojoch minutých na hokej na posledných miestach v lige. „Najhorší výsledok“, ktorý dosiahli primátor Danko a čestný občan pán T. v histórii Slovenskej ligy? A podľa medializovaných informácií za najvyššie „odmeny“ pre zainteresovaných v hokeji. To je k smiechu a  k plaču. A teraz konkrétne.

 

Celý článok...

VEREJNÁ VÝZVA - POHREBNÉ SLUŽBY V POPRADE

19.06.2009, 10:20 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2494

zverejnené na základe žiadosti zainteresovaných občanov

 

VEREJNÁ VÝZVA PRE OBČANOV MESTA POPRAD

 

Vzhľadom na nedorozumenia, ktoré v poslednom čase zaznamenávajú s prevozom telesných pozostatkov z Nemocnice Poprad a.s. do Pohrebno-cintorínskych služieb mesta Poprad žiadame:

 

Aby Nemocnica Poprad a.s., v priestoroch nemocnice zriadila chladiace zariadenie na dočasné uloženie telesných pozostatkov zomrelých v Nemocnici Poprad a.s. Žiadame Nemocnicu Poprad a.s., aby sa v priestoroch nemocnice zdržala propagovania Pohrebno-cintorínskych služieb. Túto formu považujeme za zvýhodnenie a nekalú súťaž. Žiadame Nemocnicu Poprad a.s., aby iba zo súhlasom a upovedomením obstarávateľa pohrebu zabezpečovala prevoz telesných pozostatkov do Pohrebno-cintorínskych služieb mesta Poprad. Nám osobne záleží na tom, aby nikto iný ako priamo pozostalý rozhodoval o tom, ako a kto prevezie telesné pozostatky zomrelého, kde a ako budú uložené telesné pozostatky.

 

Túto výzvu zároveň smerujeme aj k všetkým dotknutým stranám Nemocnici Poprad a.s., Pohrebno-cintorínskym službám Poprad, zástupcom médií, za účelom celoplošného informovania občanov, ktorých sa konanie NsP v Poprade osobne dotklo.

 

Vážení občania,
v prípade, že nesúhlasíte s postupom nemocnice v Poprade, ktorá bez Vášho súhlasu dala previesť telesné pozostatky Vášho príbuzného do chladiaceho zariadenia nachádzajúceho sa na cintoríne v Poprade-Veľkej a ak Vám týmto bez Vášho rozhodnutia poskytli služby Pohrebno-cintorínske služby v Poprade a neboli ste s týmito službami spokojní, môžete nás kontaktovať na nižšie uvedenej adrese a telefónnom čísle. Svoj nesúhlas s konaním NsP v Poprade, ako aj s Pohrebno-cintorínskymi službami môžete písomne alebo osobne deklarovať a odovzdať ho na dole uvedených adresách. Všetky Vaše sťažnosti budú súhrne a komplexne predložené kompetentným úradom na ďalšie konanie.

 

ČO TREBA UROBIŤ:
kontaktovať Jozefa Királyho alebo Ivanu Padarasovú na nižšie uvedených kontaktoch alebo napísať sťažnosť na postup NsP v Poprade a adresovať ju na dole uvedené adresy prípadne odovzdať osobne podľa dohovoru.

 

Jozef Király, Námestie sv. Egídia 2946/63, 058 01 Poprad, Tel.č. 0905 960 372, E-mail: kjh@centrum.sk

Ivana Padarasová, Zdravotnícka 4, 058 01 Poprad, Tel.č. 0907 514 000, E-mail: pady@post.sk 

 

Celý článok...

PARK VODNÝ A PRIEMYSELNÝ, PRE KOHO UROBILI?

01.06.2009, 05:49 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1952

Konali popradskí verejní činitelia v prospech občanov mesta, alebo v prospech súkromných osôb? Kto bol vo funkciách vtedy aj dnes ? Napríklad Danko, Kubík, Lučivjanský, Bystrý, Baran, Dobák, Košický, a ďalší.  Dnes ako primátor, poslanec, člen majetkovej komisie, podpredseda samosprávneho kraja, alebo poslanec samosprávneho kraja. Takže čo založili, čo podporovali, k čomu sme sa pri nich dopracovali?. Oni si všetci navzájom udeľujú odmeny a ceny. Pre nás občanov je ale výsledok aký? U Aquaparku mesto nevie, kto stojí za väčšinovým britským vlastníkom (za Letheby & Sons Limited), mesto ešte ďalej takému neznámemu vlastníkovi predáva a prenajíma ďalšie mestské nehnuteľnosti, znásobuje vplyv ľudí okolo Aquaparku v meste a verejnosť nevie, kde sú peniaze z nášho obchodného podielu v Aquaparku. U priemyselného parku podľa dostupných informácií mesto „zmluvne“ zabezpečilo talianskemu podnikateľovi najväčšie plochy, dobré prenájmy nehnuteľností a dobré podmienky na ich budúce odkúpenie, teda stratu vplyvu mesta na priemyselný park.

 

 

 

Celý článok...

"GÓL" DO VLASTNEJ BRÁNY, ALEBO POPRADČANIA NEVÁHAJME, POZEMOK PRE SEBA A SVOJE DETI ŽIADAJME

02.04.2009, 09:36 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 3002

To je „Gól do vlastnej brány“, píše pani K.U. do Podtatranských novín 31.3.2009, v súvislosti s predajom pozemkov pre výstavbu rodinných domov v Kvetnici pre 61 občanov za 16,60 Eura za meter štvorcový .

 

PODMIENKY, ZA AKÝCH SA ĽUDIA DOSTÁVAJÚ K BÝVANIU NIE SÚ HROU. TO NIE JE HRA. IDE O ŽIVOT. A AKO HO LEPŠIE PREŽIŤ. NEHRAJME "HRY" NA "GÓLY". TO NIE SÚ HRY, ALE ĽUDSKÉ OSUDY.

 

"Gól" do vlastnej brány, ak sa predal pozemok v Kvetnici 61 občanov? Ak sa podala ďalšia žiadosť pre ďalších 40 žiadateľov v inej lokalite? Ak sa vykonávajú kroky, ktoré žiadajú od mesta ďalšie predaje pre občanov a nie developerov? Ak sa vykonávajú kroky k spriehľadneniu toho, "čo robí mesto s pozemkami"? Nie, to určite nie. To nie je gól. To nie je ani hra. Skôr je to úspech verejnej výzvy poslankyne Mezenskej. Pozemok neskončil v rukách developera z Bratislavy, ale súčasných a budúcich Popradčanov. A zároveň sa ukazujú procesy, ktoré prebiehajú v súvislosti s predajmi pozemkov mesta, ktoré organizuje samospráva. Ukazuje sa tu nespravodlivosť a netransparentnosť. Cez verejnú výzvu pozemok pre Popradčana sa ukázala cesta, ako riešiť veci pre mnohých a nie len niektorých. A to za prijateľnejších cenových podmienok. Takých "gólov", nech je v našom meste v prospech občanov čo najviac. Ale nejde o "góly". Taký slovník patrí na štadión. Podmienky, za akých sa ľudia dostávajú k bývaniu nie sú hra. Ide o život. A o to, ako ho lepšie prežiť. Samospráva, primátor, poslanci musia hľadať najlepšie riešenia. Predávať za prijateľných cenových podmienok súčasným a budúcim občanom mesta pozemky na výstavbu rodinných domčekov bez sprostredkovateľov, ktorí procesy predražujú je jedným z riešení. Nerobme z toho hru, ale vytvárajme systém, dobrý pre občana a pre mesto.  

 

 

 

Začala sa diskreditačnú kampaň, aby zmarili ďalšie predaje v prospech občanov ? K tejto téme sa v časovej zhode vyjadruje pán primátor Danko na zastupiteľstve, aj pani K.U. v mestských médiách.

 

Na adresu poslankyne Mezenskej mali byť vydané (Noviny Poprad), alebo boli vydané (Podtatranské noviny, 31.3.2009) články od pani K.U.. Je pohoršená spôsobom výberu, podľa akého kľúča sa našli záujemcovia, stretáva zaskočených ľudí, zdá sa jej, a podobne.

 

  

 

Na adresu pani poslankyne Mezenskej sa krátko pred tým, na zastupiteľstve (27.3.2009), vyjadril primátor Danko (poslankyňa dala ďalší návrh na predaj pozemku pre ďalších 40 občanov). Citujem vyjadrenie primátora Danka „chcem Vám povedať pani poslankyňa, že o dva mesiace, keď sa budeme zaoberať Vašou žiadosťou (asi v máji 2009) sa vyjadrím, akým spôsobom Vy získavate tých ľudí, ale nepoviem to teraz, poviem to o dva mesiace, myslím, že to bude zaujímať každého“.......Pán primátor, už sa tešíme.

 

 

Vyzerá to, ako cielená diskreditačná protikampaň. Pani dopisovateľka aj primátor používajú skoro rovnakú myšlienku „ ako získavate ľudí, ako sa našli záujemcovia“. Akoby si niekto povedal. „Tak ty nám tu budeš pani poslankyňa „strkať“ na každom zastupiteľstve na predaje pozemkov žiadosti občanov, občanov ktorí si dali žiadosti na základe verejnej výzvy, keď my máme „iné plány“? Tak to nie. Povieme občanom pravdu. A zvestovať pravdu sa rozhodla pani K.U. a v máji pán primátor. Sme radi, konečne sa v meste bavíme nie o vianočnom stromčeku, ale o vážnej téme, akou je to, či rozpredávať mestské pozemky developerom, alebo občanom, konečne sa rozprávame o bývaní. Takže v krátkosti (článok aj reakcia budú uvedená v časti verejná výzva), čo hovoríme my a čo sa nepáči pani K.U. :

Celý článok...

NAČO NÁM JE TAKÝ PRIMÁTOR, NAČO NÁM SÚ TAKÍ POSLANCI. PÁN PRIMÁTOR DANKO, POPRADSKÍ POSLANCI AJ MALÁ OBEC STOŽOK NÁS PREDBEHLA V NÁJOMNOM BÝVANÍ. PRIPRAVTE A DAJTE NAŠÍM ĽUĎOM LACNO POZEMKY.

21.02.2009, 20:43 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2484

Verejná výzva pozemok pre Popradčana, alebo načo nám je taký primátor, načo nám sú takí poslanci, robia život "ťažší a drahší". Na bývanie stačí menší pozemok, asi 200 m2 a menší 3-izbový domček. S pomocou mesta by Nás stál pozemok asi 150 – 200 tisíc korún / 5 – 6,5 tisíc €. To je najlacnejšie a najvýhodnejšie riešenie nového bývania v meste, riešenie založené na vlastníctve pozemkov občanmi Popradu, riešenie založené napríklad na budúcej väčšej energetickej nezávislosti obyvateľov mesta. To je zmyslom verejnej výzvy poslankyne Mezenskej. Mesto sa opäť snaží tento zámer pre ľudí „predražiť“ .

Ľudia potrebujú bývať. Čo „postavili“ za 7 rokov predávania. Bývanie je základná potreba. A čo urobilo v rokoch 2003-2009 mesto, primátor Danko a poslanci? Robia veci tak, aby sa vytiahlo občanom Popradu z vrecka čo najviac peňazí. Pre lacnejšie bývanie vlastných občanov urobili veľmi málo, alebo nič. Po siedmich rokoch „predávania“, bude v roku 2009 v Poprade postavených „až“ asi 80 nájomných bytov. Na porovnanie, v obci Stožok (asi 780 obyvateľov) postavili a odovzdali v rokoch 2007-2008, 71 nájomných bytov a plánujú ďalších 27. V roku 2004 v rámci petície poslankyne Mezenskej proti rozpredaju mestského majetku, boli vyjadrenia predstaviteľov mesta, z ktorých vyplývalo, že do roku 2006, teda do konca predchádzajúceho volebného obdobia, malo byť postavených niekoľko desiatok nájomných bytov. Kde sú? A nie sú pripravené ani pozemky pre výstavbu rodinných domov v rámci individuálnej bytovej výstavby. A pritom pozemky mohli byť pripravené a mohlo byť postavených oveľa viac mestských nájomných bytov. Ale to by museli viac „pracovať“ v prospech občanov a nie developerov a realitných maklérov.

Ak by starosta na dedine povedal vlastným občanom dediny, že si majú sami pripraviť územie na výstavbu rodinných domov, asi by ho „hnali z funkcie metlami“. Ale ktorý múdry starosta by to robil. Veď by mu z dediny odchádzali obyvatelia. U nás takto postupujú naši poslanci a primátor. Pre vlastných občanov nemajú pripravené územia na individuálnu výstavbu rodinných domov. Ale vykupujú pozemky pre investora, ktorý ich bude komerčne, so ziskom predávať občanom. Pomáhajú pripravovať územia s pozemkami, ktoré nevlastní mesto. A pozemky vo vlastníctve mesta (orná pôda) nie sú na výstavbu rodinných domov pre záujemcov pripravované. Tieto pozemky sa predávajú developerom ako orná pôda so zámerom výstavby aj rodinných domov. Tí budú chcieť späť svoj zisk. Ak prejavia o takéto pozemky, ale na bývanie, vlastní občania, tak mesto vlastným občanom predáva pozemky za cenu a podmienok ako developerovi

Celý článok...

RIADIA POPRADSKÉ MESTSKÉ ŠKOLSTVO MÚDRI ? 1.ČASŤ

09.12.2008, 13:52 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2643

 

KONCEPCIA, RACIONALIZÁCIA, REFORMA A „ODMENA“ V POPRADE. PRE BOHYTÝCH INDIVIDUÁLNY PRÍSTUP, PRE NÁS "MASOVÁ VÝROBA" VO VZDELÁVANÍ

 

Veĺká zmena. Menej žiakov, viac priestoru a času pre individuálny prístup. Múdry by v tom videl príležitosť na veľkú zmenu. Iní „len majetkovú“ zmenu. Pre bohatých individuálne vzdelávanie a  kvalita. A pre tvoje dieťa? Ak chceme kvalitu, prvým predpokladom nemôže byť „triedna kvantita“. Odmena a morálka, musia byť jedno tam, kde sa  vychováva a vzdeláva.

 

Riadia naše mestské školstvo múdri? V úbytku žiakov uvideli príležitosť na rušenie. Trend „množstvo žiakov v triedach pre dobrý normatív“ bráni učiteľom kvalitne vychovávať a vzdelávať každého . Rozhodnutie a konanie „mesta a komisie“ je dobré len pre jednu skupinu a nie pre všetky deti a všetkých učiteľov. Bohatí si priplácajú za individuálny prístup a ostaným ďalej ponúkajú „masovú výrobu“ vo vzdelávaní. Rušenie bez verejnej diskusie, oponentúry a s „odmenami len niektorým za prácu nad rámec“, nedáva dobré morálne základy pre oblasť akou je výchova a vzdelávanie našich detí.

 

RACIONALIZÁCIA „NAPLNENOSTI“, VEREJNOSŤ A SPRAVODLIVÝ DIEL POZORNOSTI PRE NAŠE DIEŤA.


V rámci Popradskej racionalizácie sme „nafúkli“ normatív niektorým riaditeľom, ale aj triedy učiteľom. Neželaným efektom racionalizácie bude, že všetci žiaci nedostanú spravodlivý diel pozornosti a všetkým sa nedá rovnaká príležitosť. Pretrvávajúcim dôsledkom „naplnenosti“ je, že nám zo škôl odchádzajú deti, ktoré nezvládli „základy“. Koncepciu a racionalizáciu robili ľudia, ktorí nerešpektujú, ako sa ľudia učia . Nechceli diskusiu, ale odmeňovali za „prácu nad čas“. „Investovali“ stovky miliónov do arén. Stovky miliónov mali byť v školstve. Pri množstve žiakov v triedach nezostáva priestor na kvalitnú diagnostiku, opakovanie, korektívne učenie a pomoc. Nie každý si tak osvojí „moderné štandardy “, hoci by mohol. Ak by bolo toľko priestoru, času, metód a foriem, koľko každý popradský žiačik a žiak potrebuje, aby uspel v škole a v živote. Ak by bol vhodne vyučovaný. Lebo niekto potrebuje viac času a pomoci ako ostatní. A potom aj uspeje ako ostatní. Bohatí si priplácajú za individuálny prístup. Ale individuálny prístup by mohli mať všetci naši popradskí žiaci. Ak by smer koncepcie a racionalizácie neudával niekto od „komisie majetku“ mesta.

Celý článok...

TICHÝ MEDIÁLNY TEROR V POPRADE

03.12.2008, 15:41 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2820

CHCEM BYŤ NOVINÁR, ALEBO "SLUHA PÁNA MESTA".

 

Pravda o poslankyni Mezenskej? V jednom článku Tatranského Korzára, nám chceli povedať "pravdu“ o poslankyni mestského parlamentu, Mgr. Mezenskej. „Nálepkovali“ Mezenskú, ale treba mať odvahu nálepkovať "Primáša" mesta a Predsedu komisie "majetku"  v meste. Obecne o pravde a novinách. Pravda sa rodí v demokratickom prostredí. V demokratickom prostredí musí existovať právo na vecnú oponentúru, diskusiu, slobodnú súťaž síl. Preto, aby bola dosiahnutá pravda. Ale aj na zvýšenie úspornosti, efektivity činnosti, ale aj na posúdenie toho, či niekto koná vo verejnom , alebo súkromnom záujme. To sa dá dosiahnuť len pluralizmom. Novinár je „strážnym psom demokracie“ a nie sluhom „pána mesta“. Ak novinár, ktorý má tu moc, oslovovať a ovplyvňovať verejnosť nectí právo vecnej oponentúry, je „sluhom pána mesta“.

 

 

 

V Poprade v médiách (TV Poprad, Noviny Poprad....) hovoria len to, čo nepoškodzuje "pána mesta". V Poprade skutočnú službu verejnosti v mediálnej oblasti vykonávajú len Podtatranské noviny, ktoré dávajú priestor na slobodnú výmenu názorov, myšlienok, vecnú oponentúru mnohým Popradčanom, ktorí sa chcú zúčastňovať na správe vecí a uchádzať sa pred občanmi o verejné funkcie. Správne, veď zo správy vecí nemožno nikoho vylučovať. Oficiálne nie. Ale vylučovať, alebo znižovať možnosti sa dá. Vyradením, alebo dehonestáciou. Ostatné regionálne známe médiá (mestské, súkromné) buď slúžia „pánovi mesta“, alebo sú „vyvážené“, čo znamená, že sa háklivým témam vyhýbajú. Neslúžia tak občanom, ale „pánovi mesta“. A prispievajú k podpore popradskej samosprávnej diktatúry, následnej netransparentnosti, klientelizmu a minimálne nepriamej korupcii. Je smutné a smiešne zároveň ako nezávislým a demokratickým a sociálnym a národným a kresťanským v mestskom parlamente a v meste nevadí,  že z hľadiska  zverejňovania "háklivých" informácií o samospráve, môže slúžiť  naše mesto ako príklad netransparentnej samosprávy.  Majú na to konkrétne dôvody. Mestský majetok, zákazky a osobný, rodinný alebo stranícky profit. A na krytie tohto stavu "slúžia" svojou láskavosťou, prívetivým slovom a prístupom "nevidím a nepočujem" nič čo škodí "pánom mesta", aj média v našom meste.

Celý článok...

PREDALI POZEMOK 1 nej PANI A NIE 60 tim OBČANOM

28.11.2008, 05:41 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2003

OBČANIA POZOR NA POHROMU, ZASADALI POSLANCI MESTSKÉHO PARLAMENTU. 27.11.2008

 

Hanba im. Predali pozemok v Kvetnici. V novembri. Pri „včelárskej osade“ o výmere 25 243 m2 za 500 (16.60 Eura). Jednej pani D.T. zo spoločnosti DEVELOP- IBV. Firme, ktorá vznikla len pred 2 mesiacmi. V septembri. Ignorujú požiadavky občanov. Mesto riadi „realitný maklér cez majetkovú komisiu poslancov“. Hanba im.

 

 

 

V Kvetnici a inde pri predaji pozemkov, je pre poslancov  jedna firma s jednou paňou viac, ako "1000 Popradčanov?"

 

Cez poslankyňu Mezenskú a jej verejnú výzvu „predajte pozemky za 500 Popradčanom“, prebieha zber žiadostí občanov. Vedenie mesta a poslanci vôbec nereagovali na apel poslankyne, aby pozemok predali množstvu občanov a nie pani z firmy Develop - IBV. Je vyzbieraných a odovzdaných mestu prvých 60 žiadostí. V priebehu zasadnutia mestského zastupiteľstva zaznie kritika na personálne prepojenie „neplatičov“ a kupujúcich firmy IBV cez pána Š. Preto zaznie požiadavka na predaje pozemkov občanom na výstavbu rodinných domov a nie takejto firme. To všetko ignorujú a robia sa, že nepočujú. Hanba im.  

Celý článok...

KRÁĽOVSKÁ NÁVŠTEVA,

26.11.2008, 21:00 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2188

24.10.2008. ZAVÍTALA K NÁM NÁVŠTEVA, KRÁĽOVNÁ ALŽBETA. CHVÍĽU V SPIŠSKEJ SOBOTE, POTOM BULY NA ĽADE. VOJVODA SI POZREL "BRITSKÉ" AQUACITY V POPRADE.

 

 

Máme byť hrdí na to, čo tu máme. Ale to už je ich a nie naše.

Keď príde návšteva, dáme soľ a chleba. Chováme sa v Bratislave úctivo, ale „nechcú“ uvítacie krmivo. Ich protokol sa "naša bedač" učila a ten náš, kráľovská pani "odmietla". Potom program v Poprade. Organizovaný primátorom a v zákulisí čestným - britským občanom. Pripravený jarmok, naši remeselníci a umelci. Ukážka nášho folklóru, dôchodca z klubu, pripravený na poklonu. Boli časy, keď bozkal červenú zástavu, dnes víta Jej veličenstvo, britskú kráľovnú. V škole voľný deň na „hokej“. Štyritisíc nadšencov, privítanie obrovským potleskom. Byť na nášho primátora hrdý, ozvalo sa zo Spišskej Soboty. „Cez víkend som bol v Anglicku“. Anglicky, prečítať si britské najslávnejšie denníky. Povedal primátor, ktorý sa doteraz nestretol, s takou charizmatickou osobou. Keď sa návšteva „varila“, bol pri tom pán T. z Anglicka. Pán T. to považuje za vrchol všetkého, čo kedy urobil. Povedal to Milanovi pre pt magazín. Prečo prišla k nám ? Pozvali ju sa pozrieť a skrz ňu do sveta chýr niesť.
Keď príde návšteva, dávame jej soľ a chleba. Chováme sa úctivo, ale tu žijúci „poddaní občania Jej veličenstva“, nechcú len uvítacie krmivo. Reality, pozemky, domy, „ovládnuté“ termálne vody. Tu „kupujú ich realitní makléri“. Naši na radnici, ich záujmu sú pomocníci. "Máme zástupcu, či sluhu" v dozornej rade Aquaparku a mestskom parlamente. Taja nám, kto je tam väčšina, kto je Letheby & Sons z Anglicka. Máme byť hrdí na to, čo tu máme. Ale to už je ich a nie naše. klikni pravda o aquacity

 

 

Celý článok...

OTVORENÝ LIST OBČANOM

10.06.2009, 13:09 , Imrich Body | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2133

OTVORENÝ LIST
občanom obcí, miest, krajov, Popradu a Slovenska.
HANBÍM SA ZA SVOJHO VEREJNÉHO ČINITEĽA.
Občan obce, mesta krajiny sa stal cudzincom na vlastnom území.
 

 

Moc v našej krajine pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov, alebo priamo. A títo volení zástupcovia miest, obcí, krajov a krajiny následne po získaní mandátov obmedzujú možnosti občanov priamo vykonávať moc, efektívne uplatňovať svoje práva. Súbory zákonov, vyhlášok a nariadení prijatých volenými zástupcami postavili občana tejto krajiny do pozície tichého pozorovateľa zmien, ktoré reálne nemôže ovplyvňovať. Na samosprávnej úrovni je potláčaná pluralita názorov v miestnych médiách, sú vytvorené prepojené, neformálne organizované stranícke, úradnícke, zamestnávateľské, podnikateľské, personálne a rodinné záujmové štruktúry, ktoré cez svoj prepojený vplyv rozhodujú a to bez širšej účasti verejnosti na správe vecí verejných. Súbory zákonov, vyhlášok a nariadení neumožňujú občanovi podieľať sa reálne na moci, ale uvedeným prepojeným organizovaným záujmovým skupinám umožňujú ovplyvňovať rozhodnutia a posilňovať vplyv v rôznych oblastiach života. Vznikla apatia širokých vrstiev občanov, ktorí dnes odmietajú aj účasť na voľbách.

 

Organizované záujmové štruktúry volia sami seba a následne rozhodujú v prospech seba, bez prizývania občanov k prijímaniu vážnym rozhodnutí, ktoré ovplyvňujú ich život. Sú poškodzované vlastnícke práva, životné prostredie, sú neopodstatnene zvyšované životné náklady, je uplatňovaný nespravodlivý prístup k potrebám v rôznych oblastiach. Bežnou súčasťou života občanov sa stal klientelizmus, netransparentné konanie a pravidlá. Bežnou súčasťou života širokých vrstiev občanov sa stalo mlčanie a existenčná nutnosť prispôsobiť sa rozhodnutiam a vplyvu organizovaných záujmových skupín. Tento stav apatie, neinformovanosti a zákonných bariér umožňuje verejným činiteľom na rôznych úrovniach zneužívať mandát na vlastné obohacovanie, porušovanie etických princípov a sľubov. Umožňuje im vykonávať kroky, ktoré sa nedajú zmeniť a ktoré dlhodobo ovplyvnia život občanov bez ich účasti na takýchto rozhodnutiach. Veta „veď nám to spočítate v nasledujúcich voľbách“ je v tomto kontexte vysmievaním sa občanovi, od ktorého pochádza moc v tejto krajine. V zákonoch našej krajiny sú systémové chyby. Sú v zákonoch týkajúcich sa povinnosti zverejňovať informácie, povinnosti prizývať občanov k rozhodovaniu a rešpektovať ich oprávnené výhrady, vo výkone samosprávnych funkcií, povoľovania stavieb, ochrane životného prostredia a majetku občanov, vymožiteľnosti práva a podobne. Je čas odstraňovať systémové chyby.Stav apatie, morálky a nutnosti upevnenia hrdosti občanov na svoju krajinu, upevnenia pocitu, že občan rozhoduje o svojej súčasnosti aj budúcnosti, to vyžaduje.
 

 

Hanba všetkým verejným činiteľom a vplyvným ľuďom, ktorí boli, sú a budú u moci a pri moci na rôznych úrovniach a neprispejú k zmenám. Hanba všetkým vplyvným ľuďom v kultúre, športe, ekonomike, politike, ktorí podporujú verejných činiteľov, ktorí porušujú etiku, sľuby a potláčajú občiansku spoločnosť. Občania, podporme zmeny v zákonoch, vyhláškach, nariadeniach v prospech participácie občanov obcí, miest, krajov a krajiny na správe vecí verejných.                                             Imrich BODY, Poprad, www.popradrad.sk

  

Celý článok...